Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są filmy ogólnie znane tylko pod swoim oryginalnym tytułem.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że minimum 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

VanKert

ale te "hihi" pod zagadką sugeruje jakiś dowcipny, przewrotny tytuł... :)

VanKert

dokladnie. prosze zauwazyc, ze wszystkie podpowiedzi zaczynaja sie z malej litery. moglem zaczac tak :
...to kwintesencja altruizmu itd.

...poświęca się dla dobra ogółu itd.

...jest niezwykle wrażliwa i uczuciowa itd.

... - tytul filmu. podpowiem, ze to jeden znak :P

piotrszmidt16

Dziewięć?
Nine - Dziewięć ?

VanKert

Brawo !!!

Po prostu 9 :D
https://www.filmweb.pl/film/9-2005-238397
lub
https://www.filmweb.pl/film/9-2009-240275

piotrszmidt16

no też fakt... jak kto lubi, ten drugi oglądałem, niezły jest...

oddaję :)

VanKert

O co chodziło w poprzedniej zagadce? Skąd to "9" ? :P

Montago

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numerologia

Montago

http://astroweb.pl/numerologiczna-9.php

Montago

Uff, a już myślałem, że tylko ja nie załapałem tej zagadki. Całe szczęście nie jestem sam. :D

adamus0101


Ta zagadka to była stworzona dla okultystów, alchemików i innych szarlatanów... :P
Jak widać Vanowi idealnie przypasowała :D

Wiadomo skąd "9", ale dojść do tego nie dałbym rady, nawet jak by mi numerologia przyszła na myśl.
Ale na pewno nie przyszałaby :P

Montago

czary mary? eeee... od czego mamy google? ;)

piotrszmidt16


Zagadka. Sklejka.

Zawodowy skrót przy trzystu sześćdziesięciu pięciu dniach

Montago

"Mrok" to za mało pewnie?
zawodowy skrót to od skrót jakiegoś zawodu czy też fachowy skrót w dokumencie, może tytuł zawodowy? czy też kariera na skróty? czy też coś zupełnie innego, Montagowego? ;)

Montago

Haaaallllooooo, Ziemia do Montago ;P
Co z zagadką? ;)

FankaKinomanka

Montago woli sf i fantasy, Ziemia jest mniej fascynująca :P

Malgosia_Jakastam

Taa, idę o zakład, że właśnie buja w obłokach i zapomniał, że coś zadał ;)

Może Prorok? Sama nie wiem...

FankaKinomanka

Albo zapomniał jakie rozwiązanie :P

Pro od profesjonalisty? Możesz mieć rację :)

Malgosia_Jakastam

Tak, od profesjonalisty, ale sama nie wiem, wpadnę potem, teraz mecz :)
Może się Monti ocknie niedługo i coś podpowie ;P

FankaKinomanka

Moim zdaniem całkiem pasuje :) No ale to nie moja zagadka ;) Miłego oglądania meczu ;) Pewnie przyjdzie po meczu (Kosmos) :P

Malgosia_Jakastam

Meczu (sportu) nigdy nie oglądam, zajrzałem po południu, ale nic jeszcze tu nie bylo...

Montago

Ja lubię już tylko lekkoatletykę. Stąd ten Kosmos przy meczu :P

FankaKinomanka


Tak, "Prorok", nie mogło być przecież inaczej w zagadce od PROfesjonalisty :-D

Brawoooo... ;)

Montago

Dziękuję :)

FankaKinomanka

O! Czyżbyś oprócz fanki kina była też była fanką sportu?

adamus0101

A i owszem :)
Piłka nożna, siatkówka, tenis, lekkoatletyka, itd. ;)

FankaKinomanka

LOL! Gdzieś Ty mi się schowała dziewczyno? ;)
Wszystkie moje kobiety w domu gdy tylko odpalę jakiś mecz to zaczynają jęczeć. xD

adamus0101

Ano widzisz, piłkę nożną to ja mogę oglądać codziennie, szczególnie mecze mojej ukochanej drużyny :D
I nikt tego nie docenia ;( :))

FankaKinomanka

A komu kibicujesz jeśli mogę spytać?
Tylko oby nie Interowi Mediolan bo ja to od małego szczyla kibicuję AC Milan. :P

adamus0101

Ojojoj, ja od 22 lat jestem kibicem Juventusu :D

FankaKinomanka

;(



Ale przynajmniej Inter też u Ciebie pewnie pod kreską. :D

adamus0101

Czyli mamy wspólnego wroga, nie cierpię Interu :)
Milan zawsze szanowałam, Maldini, Inzaghi, Kaka, piękne czasy ;)

FankaKinomanka

No i gra gitara xD

FankaKinomanka

brafko :)
normalnie jesteś PRO :))

VanKert

Dziękuję ;)

FankaKinomanka

Gratulacje PROfesjonalistko zgadywankowa! ;)

Malgosia_Jakastam

Dziękuję, miałaś rację, że mam rację ;))

FankaKinomanka


Zagadka sobie wisiała, a ja "bujałem" się na Wykopie, gdzie ponad 400 osób czeka na moje wpisy z filmami z ery VHS...
I jak się tam zasiedzę, to jakoś tak Filmweb mi wypada z głowy :P

Tym bardziej że ostatnio wszędzie mały tu ruch...

Montago

Rany, chłopie Ty masz misję! :P Powinieneś był zostać archeologiem ;)

Montago

Tak właśnie czułam, że pewnie tam siedzisz ;P

FankaKinomanka

Ano (trochę) siedzę, zwłaszcza jak np. w związku z możliwym remakiem filmu "Red Sonja" rozważamy głębię zmian jej postaci w stosunku do pierwowzoru, posiłkując się profesjonalną pomocą... :P :D

https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/014/605/700/large/hood-saladi ne-repost.jpg?1544665051

Montago

Uła, widzę, że rozkmina na poważny temat ;))

Brzuch i uda jak u Lewego ;P (Lewy - Robert Lewandowski, polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika, mecz właśnie gra) ;P

Montago

Myślałam jeszcze o https://www.filmweb.pl/film/R-2010-518157, ale niee, zbyt mało precyzyjne ;)

Edit: poza tym, dopiero TERAZ czytam, że sklejka, hah.

Montago

A może dzień rok - czyli dr
,,Doktor"?
(alem wymyśliła :P)

Montago

Zagadka - sklejka:

Ciągnie się wzdłuż koryta przy początkowej prędkości światła.

FankaKinomanka

Hmm... Koryto rzeki - jakiś brzeg...
Albo świńskie koryto - czyli ciągnie się wzdłuż niego kolejka świń chcących się napić :P

Edit. Wiem! Koryto rządowe - czyli obecnie ciągnie się przy nim sznur PIS-owców.

Czyli będzie PIS + ta szybkość - może takie wolne 500+ ? XD

Montago

Pierwsze skojarzenia najlepsze, potem już popłynąłeś ;)

FankaKinomanka

"Cwał".

arma

Oczywiście, brawo :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones