Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są filmy ogólnie znane tylko pod swoim oryginalnym tytułem.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że minimum 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
♦♦♦

Arya_13

odpowiedz na tytułowy post i zadaj swoją

Arya_13

oj, nie dostałem notyfikacji o tym, że ktoś odpowiedział.

ja skopiuję ponownie moją poprzednią zagadkę:

z jajkiem "własność" rogatego

dla ułatwienia mogę dodać, że pijący wierzący będą mieć łatwiej

ArchieIl

Czyżby "Adwokat diabła" ?

Agata_102_fw

oczywiście grtuluję

ArchieIl

Dzięki :)

ArchieIl

A ja gratuluję wyobraźni

Montago

ZAGADKA:

przeszyta sztyletem/niewinna istota ze złotym runem/ w trakcie nauki jazdy
pożera nierobów

arma

"Łowca jeleni"?

Agata_102_fw

Jasne! Brawo!

arma

Dzięki i szacuneczek za konstrukcję, normalnie websko ! ;)

Agata_102_fw

A czy można dawać wskazówki dotyczące fabuły, czy musi być koniecznie związane z tytułem?

Montago

Dwa przeciwne żywioły, zwierzę

Sheilad

Czy żywioły dotyczą fabuły, czy ściśle tytułu ?

Agata_102_fw

Jest problem, bo już niestety zapomniałam, o jaki film mi chodziło w mojej własnej zagadce xD Chyba ktoś inny musi zadać

Agata_102_fw

Już wiem. Wszystko dotyczy tytułu

Sheilad

Kolejna podpowiedź: wulkan

Sheilad

Kolejna podpowiedź: ostre zęby

Sheilad

"Wściekły Byk" ?

Sheilad

Odpowiedź to "Rekin i Lava"

Montago

Zaginione miasto

Sheilad

Pod wodą. Niebieskie kryształy. Kamienne olbrzymy

Sheilad

Odp: Atlantyda - zaginiony ląd

Montago

To kolejna łatwa zagadka ...

Znak jesieni np. w parku

Montago

Opadły liście z drzew? XD

Dramat

Bardzo blisko, tylko to musi być tytuł filmu z bazy Filmwebu ;)
Ale praktycznie już trafiłaś w sedno, tylko znajdź tytuł...

Montago

Ale to jest tytuł z bazy. To polski film.

Montago

Opadające liście?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones