Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

filmweb

Drogi Filmwebie
Sprawę z Adblockiem załatwia się w taki właśnie sposób: http://www.iv.pl/images/41365468609271222853.jpg
Wyłączam AB,UB albo klikam "i'll keep freeloading", i tu UWAGA, UWAGA...strona nadal pozostaje w pełni funkcjonalna.
Nad stopką jest jeszcze informacja:"Sometimes we include links to online retail stores. If you click on one and make a purchase we may receive a small commission. For more information, go here."
Tak właśnie wygląda kulturalne i partnerskie podejście do tematu. Szczególnie, jeżeli to użytkownik współtworzy stronę...
Ale do cywilizacji najwyraźniej jeszcze kilka kroków. Dość dużych zresztą...

filmweb

ok, na chwilę wyłączyłem adblocka, ale cholera mnie wzięła jak przed zwiastunem zobaczyłem reklamę, no jakiś onet lub inny pudelek. Masakra.

użytkownik usunięty
filmweb

Czy Wam również po tym "incydencie" przestała działać (wyłącznie na FW) funkcje typu "Otwórz w nowej karcie"?

U mnie na jednym kompie przy okazji tego incydentu postanowiłem zaktualizować dodatki i efekt był jak powyżej (ale nie tylko na FW). Ale to był FF 31 i dodatek Tab Mix Plus, którego ostatnia wersja kompatybilna z FF 31 okazała się być zbugowana. Pomógł powrót do przedostatniej wersji. Jeśli jakimś cudem też masz taką konfigurację, no to to mogło być powodem. Jeśli inną to nie wiem, na innych kompach nie zauważyłem nic takiego.

użytkownik usunięty
Marac

Nie, nie posiadam takiej konfiguracji (Chrome 61.0.3163.100, z dodatków jedynie uBlock i Google Dictionary). W dodatku sam Asystent przestał całkowicie działać, a reinstalacja przeglądarki czy wylogowanie i zalogowanie w tym przypadku w ogóle nie pomogła.

No to nie mam pojęcia. :-(
Załóż osobny temat, bo tutaj to ginie.

"Asystent przestał całkowicie działać"
A chrzań go, to okienko nigdy nie działało jak należy przecież. Wchodź bezpośrednio z linków:
http://www.filmweb.pl/my
http://www.filmweb.pl/notifications

użytkownik usunięty
Marac

Już niepotrzebne - problemem okazał się jednak uBlock (jego wyłączenie umożliwiło otwieranie nowych kart, a i asystant powiadamia o aktualnościach...). Tragedia. Usunięcie konta byłoby najwyraźniej najlepszym rozwiązaniem.

Coś masz źle skonfigurowane, złe lub nieaktualne subskrypcje. - pokombinuj. Bo aktualnie uBlock (oczywiście Origin - chyba nie zainstalowałeś tego starego?) śmiga na FW bezbłędnie bez żadnych Tampermonkey czy innych Protectorów i wszystko się otwiera a po antyblokerze ani śladu.

użytkownik usunięty
Marac

No tak... Dopiero reinstalacja Origina była właściwym remedium. Dziękuję za pomoc, nie muszę zatem korzystać z jakichś alternatyw (na razie), jak Fair. :P

:-D
Cieszę się, że mogłem pomóc. Chociaż to właściwie była tylko motywacja. :)

filmweb

Nie chodzi tylko o to że redakcja portalu postanowiła wyleczyć u użytkowników zbyt małe ciśnienie. Również forma tego przekazu przypomina propozycję jakiegoś oprycha w stylu ''Kup pan cegłę''

filmweb

Jesteście znani z najbardziej inwazyjnych reklam w internecie. To m.in. przez waszą zachłanność ludzie instalują adblocka. Reklamy dźwiękowe, samoodtwarzające się filmy w tle strony i inny syf - to wasza wizytówka. Jesteście jednym z nielicznych portali, na których reklamy potrafią "ciąć" przeglądarkę.

Mimo to z prośbą o wyłączenie blokera spotykam się w sieci dość często. Tyle że zwykle jest to prośba, a u was groźba, bo albo się wyłączy, albo przeglądanie stron będzie niemożliwe.

Śmieszni jesteście.Nawet jeśli teraz wyłączyliście te bardziej inwazyjne reklamy, by ludzie po wyłączeniu adblocka zobaczyli, że przeglądanie fw bez niego aż tak nie irytuje, to wiem doskonale, że te inwazyjne niedługo wrócą. Nie jestem użytkownikiem od wczoraj i zdążyłem poznać wasze podejście na wylot.

użytkownik usunięty
filmweb

kilka razy próbowałam wyłączyć add blocka, ale wasza instrukcja jest nieodpowiednia, nie da się wyłączyc add blocka klikając na link, który podajecie, nie u mnie. nie wyłącza go. jak sama wyłączam add blocka z poziomu użytkownika - serwis tego nie odczytuje i dalej mam zablokowane strony, więc czy tak czy siak mam prawie wszystkie strony zasłonięte waszą wiadomością.

filmweb

OK jestem w stanie znieść te wasze reklamy na podstronach filmwebu, no ale odtwarzanie reklam przed każdym zwiastunem filmowym to jest jakieś nieporozumienie. Czasem reklama trwa dłużej niż sam zwiastun filmu. Szybciej zajmie mi przejście na YouTuba i obejrzenie interesujących mnie zwiastunów bez reklam.

Mariusz005

Tu są reklamy przed zwiastunami??? I ktoś to ogląda? :-O

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0058yrrab

No ba...

filmweb

Wyłączyłam dla was adblocka i nadal widzę jakieś głupie obrazki uniemożliwiające oglądanie strony.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
filmweb

Chcecie żeby użytkownicy wyłączyli blokery? Bierzcie przykład z tej pierwszej bazy filmowej na świecie :-)
Filmweb bez blokerów:
- wejście na stronę - reklama
- strona główna - wielka reklama na pół monitora, potem dopiero właściwy Filmweb
- podstrony - po bokach jeżdżące reklamy, jakieś przekolorowane tła (czytam artykuł o śmierci Frąckowiaka, a tu grzybki i wesołe minki z Super Mario <facepalm> na całą stronę), reklamy piwa, podpasek i co tam człowiek jeszcze się reklamuje
- wyskakujące filmiki
- przed zwiastunami (ogólnodostępnymi) oraz materiałami reklamy
Ogólnie strona bez reklam jest estetyczna, ale z reklamami wygląda jak odpustowe gówno.
IMDb:
- reklam więcej (uBlock pokazuje 52 zablokowane elementy vs maksymalnie 10 na Filmwebie), ale porównajcie sobie wygląd IMDb z reklamami do Filmwebu z reklamami - niebo, a ziemia.

Tak więc uczcie się od lepszych.

A historia zna parę portali które najzwyczajniej przez tak agresywną reklamę upadło. Tym bardziej, że coraz mniej tutaj ciekawej treści, często brakuje opisów, itp.

Tymczasem wracam do blokowania reklam na tej stronie - problem jest może z jeden dzień z komuniaktem, potem pojawia się aktualizacjia blokerów. Jak pójdziecie po rozum do głowy i zaczniecie stosować nieinwazyjne reklamy, to wyłączę - tak jak mam zrobione to na IMDb.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Marac

Skasowano twój temat o moderacji. Nie żebym się zdziwił, wszak był niewygodny dla elit tego portalu :D

Zauważyłem. :)
I tak dłużej wytrzymał, niż się spodziewałem. A więc mieliśmy rację z tym usuwaniem niewinnych postów trolli. Bo zaraz jak to wytknęliśmy, to poleciał.

użytkownik usunięty
Marac

Otóż to. Każde szanujące się forum posiada moderację, która kasuje posty łamiące regulamin. Dla przykładu mam konto na forum, które wymaga 5 postów aby móc udzielać się na czacie. Zwykle jest tak, że nawet trolle piszą z sensem. Dopiero potem zaczynają wariować. Ich wygłupy się kasuje, a zwykłe komentarze wnoszące cokolwiek do dyskusji zostają. Nikt nie kasuje wszystkich wypocin, aby "ukarać" jegomościa. Przecież to śmieszne!

Najbardziej mnie rozłożyło, że on uważa, że w ten sposób "pokonał" CzW i to jest powód jego obecnego milczenia. Ech...

użytkownik usunięty
Marac

Oro na blogu napisał że to Wizzard skasował twój temat. Kto tam ich wie...

O! Nie zaglądałem tam ostatnio. Dzięki za cynk.
A to, że skasował Wizard to nie znaczy, że "Wyżej" nie uważa, że mieliśmy rację. Wręcz przeciwnie - Wyżej nie lubi się przyznawać do błędów, więc po co ma wisieć taki temat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0058yrrab

No i nie zdążyłem. Poleciało.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0058yrrab

Rzekomo programista, pracownik Filmwebu. "Przełożony" Oro, można powiedzieć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0058yrrab

No mają mają...

filmweb

Ok wyłączyłam Wam AdBlocka ale wnerwiający komunikat na pół strony nadal jest (opera)



zipika

Nigdy i nigdzie nie wyłącza się adblocka :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Marac

Ciekawe co było w powyższym komentarzu... No ciekawe...

Marac

A ja sobie twoje porady skopiowałem zanim je skasowali. Tak na wszelki wypadek. Chociaż na razie mój ublock i tak blokuje ich antyblokera.

adamus0101

A u mnie nie zawsze :-(

Banana_Brown

Zgadza się - u niektórych nie zawsze. Pozostaje wtedy ESC. Tak czy siak przegrywają.

U mnie było nie zawsze do ubiegłego czwartku. Od tygodnia nie widziałem antyblokera na oczy.

Banana_Brown

U dwóch osób pomogła reinstalacja uBO.

Marac

wow, chyba się wycofali!

jos_fw

Nie. Antybloker się niektórym czasem pojawia, niektórym wcale nie, na identycznej z pozoru konfiguracji. Są dwie możliwości - albo są wyjątkowo inteligentni i próbują w ten sposób siać FUD albo wyjątkowo niekompetentni i nie potrafią ogarnąć, żeby antybloker działał stabilnie.

Marac

Możliwe, że na "pojawiam się i znikam" pomaga reinstalacja uBO.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0058yrrab

Zrobiłem dodatkowe testy, na kompie, na którym mam ciągle AB+/NS zamiast uBO i wystarczyło dodać do subskrypcji "AAK-Cont Filters" i antybloker poszedł się kochać. Więc wcale żadne zaawansowane funkcje uBO nie są obecnie potrzebne, żeby to ubić. Zwykły AB+ sobie radzi. Jeśli masz "pojawiam się i znikam" to sprawdź czy masz tę subskrypcję. Jeśli tak, to reinstalacja lub rekonfiguracja i będzie śmigać.

Marac

Pytam najbardziej zorientowanego w temacie... Jest jakieś cudowne rozwiązanie, czy jeszcze nie ma? Dla Opery, ewentualnie Chrome'a.

KRCK

No przecież masz w komciu, na który odpowiadasz. Wystarczy w AB+ / uBO zasubskrybować "AAK-Cont Filters". Jeśli nie działa, to coś jest nie tak z konfiguracją blokera - rekonfiguracja lub reinstalacja pomoże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones