A jeszcze tak nidawno oglądało się jedyną "słuszną telewizję", a telewizor kolorowy marki rubin był nie do zdobycia..............

użytkownik usunięty
asstary

rubin
teraz teżbędzie słuszna bo odbierają wszytskie fajne w kablówce ale chociaz nie trzeba oglądać tego w rubinie

asstary

ja pamiętam
Był Rubin, była jedynie słuszna telewizja, były cenzurowane filmy. Muszę Ci jednak kochany Stary powiedzieć że ta wszechobecna komercjalizacja też mi nie za bardzo odpowiada. Z małego ekranu leją się hektolitry krwi, spadają tony bomb, miliony pocisków, trup sciele się gęsto. I tęsknię w natłoku tego wszystkiego do tych cenzurowanych, spokojnych filmów. Wspominam wspaniałe filmy produkcji radzieckiej. Możnaby je powtórzyć.I chociaż nie jestem zwolennikiem ani reżimu komunistycznego, ani tamtych złych czasów to jednak tęsknię za tamtym dobrym kinem. Może się mylę, ale zapewniam Cię że nie jestem odosobniony w swoim dziwactwie. Pozdrawiam. Jestem ciekaw Twego na ten temat zdania.

Jerzy_Zemla

Nie tylko radzieckie
Na szczęście są jeszcze programy które prezentują różną kinematografię i zawsze można coś z tamtych lat znaleźć, nie tylko radzieckie ale czeskie i również węgierskie. Nasze wcześniejsze często goszczą na polonii sat., w trójce gdzie również jest niezłe kino.
Natomiast na pewno nie da się cofnąć atmosfery tamtych czasów, kiedy byliśmy deko młodsi, panował większy spokój ale z koleii nie było żadnego wyboru, hmm no niestety coś za coś, pozdrawiam........

asstary

racja
Masz STARY rację. Coś za coś, zgoda, ale czy nie za wiele traci polska młodzież na wskroś amerykanizowana? Gdzie nasza słowiańska kultura. Gdzie 200 letniej Ameryce , której społeczność w prostej linii wywodzi się od zbiegów, przestępców, galerników uciekających przed prawem, do naszej słowiańskiej ponad 1000 letniej kultury. Kurczę , może trochę przesadziłem, ale tak to widzę. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones