Byl temat o pokoleniu polonia-1, tak wiec czas na wspomnienia bajek z RTL7.

Nie mam na mysli tutaj tylko "Dragon Ball". Najbardziej utkwily mi rowniez w pamieci inne tytuly takie jak:

"Klejnot snow"- o wielkim dinozaurze ktory wysyla swoich dwoch
fajtlapowatych podwladnych do krainy snow.

"Tajemnicze zlote miasta"- przygody trojki mlodych bohaterow na tle mitycznej krainie Inkow.

"Gdzie jest Wally"- czekalem tylko na moment az obraz sie zatrzyma i bede mial okazje poszukac tytulowego bohatera:D

"Denver ostatni dinozaur"- bardzo sympatyczna bajka, milo ja wspominam

"Troskliwe misie"- nie jestem pewien czy to na RTL7 bylo, ale napisalem ten tytul, gdyz z charakterystycznym smiechem brzydala "sasasasa" zostalem zmuszony do umieszczenia


A wy jakie bajki pamietacie na ktorych sie wychowaliscie?

surfer_2

Dragon ball, magiczni wojownicym tajemnicze złote miasta i czy boisz sie ciemnosci

Lukaszek

a było coś takiego "Lochy i smoki" i to bardzo lubiłem. Chyba na Poloni1.
Może ktoś kojarzy jak w tych czasach leciała bajka o jakiś potworach co chyba na wysypisku śmieci żyły i ludzi straszyły.
To były czasy . Świetne bajki.
Sylvana pamiętam i te sporty zimowe też.

surfer_2

kurczę kochałam Rtl7.Najlepsze było "CZy boisz się ciemnośći?"jak byłam mała to srałam po gaciach jak to widziałam, teraz jak tak to sobie obejrzę,to się sama z siebie śmieję,że sie tego bałam,ale sentyment pozostał.

surfer_2

W takim razie sam już nie wiem czy to tu czy gdzie indziej leciały: Wezyr nicponim, Small Wonder czy Kaczula. Myślałem że to RTL7 ale jakoś nie widzę na żadnej liście.

EvilScrooge

kaczula lecial na tvp2, a wezyr nicponim to isnogoud

surfer_2

Pamięta może ktoś co leciało po "Rycerzach Zodiaku" i przed "Czy boisz się ciemności?"? Jakieś anime chyba wtedy było i całkiem przyjemnie mi się kojarzy ale nie wiem jakie :D Mam tylko jakieś prześwity i nie mogę skojarzyć co to było :P Cały czas kojarzy mi się to z jakimś ogrodem czy dużą, kwitnącą wiśnia lub jabłonią. Mógłby ktoś pomóc i rzucić tytuł? ^^

surfer_2

pamiętam prawie wszystkie bajki zarówno z rtl7 jaki i z polonii1.. utkwiła mi też w głowie bajka, o której jeszcze chyba nikt nic nie mówił, to była bajka raczej dla młodszych widzów, i nie było to anime. Pamiętam, że była w niej latająca ryba o imieniu bodajże Albert, jakaś księżniczka, i jakieś stwory z bagien czy coś takiego. Wie ktoś może o co chodzi? :>

użytkownik usunięty
madziareska

Troskliwe misie nr 1 !!!
To były bajki.

madziareska

Klejnot Snów

surfer_2

Może kogoś zainteresuje:
http://www.youtube.com/user/AreYouAfraidPL

Have fun! :D

Soffcik

Uwielbiałem ten serial ;) Żebym miał jeszcze czas to oglądać teraz :(

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
vegeta032

a czy pamięta ktoś taki serial, nie wiem czy tvn7 czy rtl7 tacy jacyś ratownicy byli, muzyka na wejście fajna byla, pamietam jeden odcinek kogoś tam w jakimś kanionie ratowali bo z rzeki się nie mógł wydostać

Może o to chodzi:
http://www.filmweb.pl/serial/S.O.S.+Croco-1998-487893
http://www.youtube.com/watch?v=DnQy5UGd5iI

surfer_2

-TO PTAK !!
-nie to samolot !!
-nie to ..... ?????

Kto dokończy ??? :D

WielkieES

To Superpies! Nawet film fabularny niedawno oglądałem na podstawie bajki :)

surfer_2

Szukam bajki, chyba jeszcze wtedy z rtl7. Wydaje mi sie ze leciała w sobote bądź w niedziele rano, poza blokiem z bajkami. Zaczynała sie mocnym jazzowym (w stylu nowoorleanskim) numerem. Nie była zbyt kolorowa, raczej oldschool z lat 60. Bohaterami byly jakby jakies psy albo cos w tym stylu, w realiach amerykanskiego kapitalizmu. Główny bohater był chyba developerem z wiecznymi problemami z żoną. Naprawde dobry humor. Niesamowicie przedstawiony zgiełk wielkiego miasta. Do tego dobra jazzowa nutka. Proszę o pomoc, naprawde warte świeczki

citkomarek

Może "Miasto piesprawia"?
http://www.youtube.com/watch?v=AoPAJ1-ROB4

surfer_2

Dragon Ball
Dragon Ball Z
Dragon Ball GT
Dr.Slump
Slayers
Gang dinozaurow

xeminem13


od długiego czasu poszukuje tytuły bajki, nie pamiętam czy leciała na rtl7 czy może na tvp1 czy tvp2. nie pamiętam też zbyt wielu szczegółów- kojarzy mi się tylko latająca niebieska czy fioletowa głowa, w słuchawkach chyba, mieszkająca w jaskni.... wiem, że to dziwnie brzmi, ale chodzi mi to po glowie od kilku lat i jeszcze nikt nigdy nie dał mi odpowiedzi na

farfocle

Być może chodzi o starego, dobrego "Widgeta":
http://www.filmweb.pl/serial/Widget%2C+the+World+Watcher-1990-163765

surfer_2

Czytałam przed chwilą o tym kanale i akurat zasysam odcinki "Tajemniczych złotych miast" i wspominam i nie wiem czy najpierw słuchałam muzyki południowoamerykańskiej czy wpierw to oglądałam ;p W każdym razie wiem skąd fascynacja tamtejszymi kulturami i historią :)) Anime świetne pod względem merytorycznym, choć wg wielu zapewne naciągane, ale było robione na podstawie nie tylko książki, ale i badań naukowych (nie wiem kiedy Daniken pisał, ale muszę poszperać w tym temacie, bo mnie ciekawi co odkryli z tego, co było w tym anime, a kto wie czy z czasem wszystko to się prawdą nie okaże ? :)) (sceptycy mało co do wiary dopuszczają, katolicy też, a ja jestem wierzącą głęboko w Boga, a że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych to i ja dopuszczam rzeczy, co do których nie znalazłam dowodów ;) -kocham teorie i filozofowanie :))
Ciekawostka (wpis wstawię sobie też do bloga) :
Przeglądając odcinki, a przeleciałam już 16 w ciągu niecałej doby, tknęło mnie coś z trójką głównych bohaterów, jeśli chodzi o podobieństwo pewnej trójki czarodziejów do nich-mianowicie Harry'ego, Hermiony i Rona. Kto wie, może pani Rowling po trochu czerpała z tej anime, która jakby nie było jak i seria o Harrym swego czasu obiegła cały świat ? :D (o Estebanie jeszcze muszę sprawdzić, ale widać, że gra główną rolę, jak Harry, Zia jest mądra jak Hermiona, a Tao-akurat nie mogę skojarzyć czy Ron był pomysłowy i Tao był z początku trochę fajtłapowaty, ale z czasem zaczęła na jaw wychodzić jego błyskotliwość i pomysłowość w czym bardziej przypomina go Hermiona-zobaczymy co wyjdzie dalej z tego :)

Co do RTL 7-miałam ten kanał krótko, bo raptem 2 lata później, na przeszło 10 lat miałam podstawowe kanały tylko. Ominął mnie Dragon Ball i to o czym wielu rozmawiało i mi się dziwili, że ja tego czy tamtego nie widziałam-czyli ludzie mieli lepsze warunki finansowe niż moja rodzina, albo klasa średnia, albo i szczęście-ja tego nie miałam, bo mojej rodziny było nie stać, a nie rozumie tego ten, komu zawsze starczyło na rzeczy podstawowe, utrzymanie mieszkania, itp. Wcześnie zrozumiałam takie sprawy, mam silniejszą empatię od tych osób i rozumiem osoby, które przechodzą trudne chwile w życiu-nie przeszłam tragedii, ale starsi ludzie mi mówią, że ja jestem jakby z innej epoki-ja myślę, że nawet spoza czasu... Nie, żebym się wywyższała, ale mam doświadczenie życiowe, choć jestem młoda. Wszystko zależy od tego czy ludzie wolą pieniądze, rozrywki i marnowanie czasu czy dążą do rzeczy wyższych lub przynajmniej interesują się życiem i szukają własnej tożsamości. Wiedzcie, że im prędzej zaczniecie to robić, tym lepiej.
Siłą rzeczy mogę się więc zaliczyć do pokolenia Polonii 1.

Już nie robią takich anime jak kiedyś-klasyczna rysowana animacja, dobrze opracowana merytorycznie, bez udziwnień, z kosmiczną muzyką, bawiąca i ucząca zarazem-tak powinno być :P

surfer_2

od długiego czasu poszukuje tytuły bajki, nie pamiętam czy leciała na rtl7 czy może na tvp1 czy tvp2. nie pamiętam też zbyt wielu szczegółów- kojarzy mi się tylko latająca niebieska czy fioletowa głowa, w słuchawkach chyba, mieszkająca w jaskni.... wiem, że to dziwnie brzmi, ale chodzi mi to po glowie od kilku lat i jeszcze nikt nigdy nie dał mi odpowiedzi na

farfocle

Odpowiedziałem Ci wcześniej. To "Widget".

underground73

tak to to, dziękuje bardzo, już kilka dni temu mnie ktoś oświecił, ale i tak bardzo dziękuje :)

underground73

Jeszcze jest też "coś" podobnego do Widgeta:
http://www.youtube.com/watch?v=lJ033cNrmzc

surfer_2

Tak mi się ostatnio przypomniało... Pamiętam jedną scenę z anime/bajki (albo wydaje mi się, że ją pamiętam), to było strasznie dawno temu, nawet nie wiem, czy to było na RTL7.
Z jakiegoś lasu na polanę wybiegł taki wieeeeelki, straszny dzik, chory chyba czy wściekły czy coś, przerażający, przeszarżował jakiś odcinek i padł, a z niego takie robaki wychodziły...
Wystraszyłam się tej sceny, dlatego pewnie ją pamiętam. Ma ktoś pomysł, co to mogło być? A może mi się tylko śniło?

ncaro

Witam
Chodzi Ci chyba o "Spirited Away: W Krainie Bogów" bardzo fajne pełnometrażowe anime wytwórni Gibli. Polecam ich dzieła.

Ja natomiast poszukuję kreskówki chyba z rtl7 bo wydaje mi się, że leciała przed Dragon Ballem. Bajka była o oddziale zwierzaków chroniących zagrożone gatunki na ziemi przed jakimś mrocznym typem któremu było widać tylko oczy.
Kojarzy ktoś coś takiego?

Metalizer7734

Być może chodzi o to. Złowrogim typem był Kapturnik:
http://www.filmweb.pl/serial/Bosco-1986-235503

underground73

Niestety to nie to :/

Metalizer7734

Może zatem któraś z tych?
http://www.filmweb.pl/serial/Wspania%C5%82e+zwierzaki-2006-401213
http://www.filmweb.pl/serial/Adventures+of+T-Rex%2C+The-1992-118193
http://www.filmweb.pl/serial/Bucky+O%27Hare+and+the+Toad+Wars-1991-469578

underground73

W tej kreskówce o którą mi chodzi nie było dinozaurów ani kosmitów, tylko ziemskie zwierzęta. Zły charakter "polował", a raczej jego słudzy na zagrożone gatunki i chciał je porwać czy coś w tym stylu z tego co pamiętam.

Metalizer7734

To może "Grupa specjalna EKO"? Niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Ktoś opisał to w innym miejscu internetu jako - cytuję - "Od roku poszukuje tytułu pewnej kreskówki, nie daje mi ona spokoju. Nie pamiętam z niej wiele, oglądałem ją jakoś między 1997 a 2000 rokiem. Jednym z główych bohaterów był kangur, wraz z drużyną innych zwierząt walczyli o ekologię, mieli też jakiegoś wroga. Pamiętam że chyba w jednym z odcików gasili pożar w lesie. Przemieszczali się chyba takimi okrągłymi stateczkami powietrznymi. Korzystali z technologii, dużo nowocześniejszej od dzisiejszych osiagnięć."

underground73

Kangura nie kojarzę, ale to mogło być to, trudno mi stwierdzić bo też nie mogę znaleźć żadnych obrazków, okładek z tym związanych :/

underground73

Sam dosyć długo tego szukałem i znalazłem... Na pewno chodziło Ci o Dinky Di's. Opis pasuje, był tam Kangur, Orzeł Ernest, ich wróg (chyba nazywał się) Mefisto i inni ;)

kacperkoniusz

Sorry, że zawracam głowę, ale szukam chyba tej samej kreskówki i nie jestem pewny czy to ta sama. Oglądałem to między 1995 a 1998. Trzy groźne trole (niewiele większe od przeciętnego człowieka) próbują chyba schwytać kangury. Jeden z kangurów uderzył trola ogonem, drugi skoczył obiema nogami na brzuch innego trolla i go przewrócił. W każdym bądź razie kangury bez większego problemu dały sobie radę. Zastanawiam się czy nie było to właśnie "Dinky di's", ale na internecie jest zbyt mało screenów, by to potwierdzić.

ncaro

Po***ało mi się, to "Księżniczka Mononoke" też wytwórni Ghibli xD

Metalizer7734

O, tak, dzięki, to to. Twojej na razie nie kojarzę, ale spróbuję poszukać.

surfer_2

RTL7 to byla jedna z najlepszych telewizji jaka pamietam , co prawda mialem juz wtedy 12 lat jak zaczela nadawac w 1996 roku , wiec juz nie ogladalem tam tylko bajek ale tez i filmy a byly tam naprawde najlepsze , wiele z tych filmow malo kto pamieta bo bylo tam wiele takich ktore u nas nie zostaly nigdzie wydane ani na vhs ani tymbardziej dvd ,a oni mieli licencje na wiele takich produkcji , co do bajek to pamietam takie bajki jak Super-pies , Casper , Tajemnica zlotego miasta (taki byl chyba tytul) , no i moja ulubiona Wezyr nic po nim , ale pamietam wlasnie tez oprocz filmow i bajek program Zoom (byl to pierszy tego typu program nie bylo wtedy jeszcze zadnych Uwag , Interfencji itp.) , 7 minut , Wieczor z wampirem i wiele innych programow no i oczywiscie ten kominek w nocy.. Ogolnie stacja byla swietna tyle moge powiedziec , co do Poloni1 ktora istniala o wiele wczesniej od RTL7 to moge powiedziec ze tez byla fajna , ale RTL7 zawsze sobie wyzej cenilem , ciekawym kanalem jeszcze wtedy byla stacja ATV . Po za tym gratuluje surferowi 2 fajnego tematu , nawet nie wiedzialem ze taki jest na FW. Pozdrawiam .

Siwy1984

Fajnie ze ludzie jeszcze pamietaja ta stacje bo byla naprawde wyjatkowa , niestety TVN spiepszyl wszystko po przejeciu tej stacji .

Siwy1984

http://www.youtube.com/watch?v=7C63kn3w0rA&feature=relmfu Pamiętacie?

Siwy1984

Też się cieszę, że nawet obecnie w 2014 roku pamiętamy o RTL 7 :-) Żeby te komentarze (nie tylko z tego Portalu) czytali Niemcy z RTL Group, to może niektórzy by się zdziwili jak cenną marką była ta telewizja :-)

surfer_2

Wydaje mi się że na RTL 7 (ale mogę się mylić) leciała też kreskówka Dinky-Di's, dziś już zupełnie zapominana, w internecie znaleźć można już tylko intro do niej. Ech, to były czasy.

surfer_2

poszukuję tytułu jednej kreskówki! nie pamiętam zupełnie czy leciała na rtl7, ale oglądałam ja w dzieciństwie. była tam dziewczynka z niebieskimi włosami (była bodajże księżniczką), miała elfie uszy i podróżowała (statkiem, balonem?) z załogą, której członkami byli żółw, żaba i jeszcze inne stworzenia. pamietacie cos takiego?

olgaszarlota

Niemal na pewno chodzi o "Bosco". Wyżej chyba tego właśnie ktoś szukał. Jestem jednak pewny, że to leciało na TVN:
http://www.filmweb.pl/serial/Bosco-1986-235503

underground73

dokładnie o to mi chodziło! dzięki wielkie :)

surfer_2

A jak się nazywała taka bajka w której wszystko działo się na jakimś lodowisku, i oni takimi krążkami rzucali... ?

surfer_2

a pamiętacie może jak nazywał się serial animowany który zaczynał się taką przerażającą muzyczką i chyba barem z lat 60', były tam różne opowieści, np. o dziewczynie, co miała świetnego koka, którego nigdy nie czesała i się potem okazało że ma pająki we włosach, albo o 2 dziewczynach co ubierały się jednakowo i gdy się spotykały jednak drugiej ściągała zawsze nitkę z ubrania i mówiła że dobrze wygląda, a jak zrobiły tak na balu to rozerwały im się sukienki.

aleks_a

już znalazłam :)
http://www.youtube.com/watch?v=pTwljgNZ-v0&feature=related

aleks_a

Moja zagadka jest znacznie trudniejsza.
Na pewno ktoś z was oglądał - trzech wrednych "obcych", orbita... co do ciężarówek pewny nie jestem. Trzej wredni "obcy" i orbita - to jest pewne. Statek kosmiczny - również. Tytuł na "E" albo na "G", nie mogę sobie przypomnieć. Orbita mogła być czymś wyjątkowo groźnym. Trzej "obcy" zawsze w porę uciekali, w ostatnim, być może 13-14 odcinku im się nie udało. Doszło do finałowej bitwy - jeden z obcych (prawdopodobnie brązowy robot) upada i zaczyna dymić. Tyle pamiętam.

To nie było anime. Bardziej w stylu "Fantastycznej czwórki", podobna konwencja rysowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones