"Aftersun" od jutra w kinach. Zobacz fragment filmu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Aftersun%22+od+jutra+w+kinach.+Zobacz+fragment+filmu-149408
"Aftersun" od jutra w kinach. Zobacz fragment filmu
źródło: Materiały prasowe
Już od jutra w kinach "Aftersun" z nominowanym do Oscara fenomenalnym Paulem Mescalem. Towarzyszy mu okrzyknięta odkryciem roku 11-letnia debiutantka Frankie Corio. Obejrzyjcie fragment filmu.


"Aftersun" to pełnometrażowy debiut reżyserski Szkotki Charlotte Wells inspirowany jej własną historią. Reżyserka opowiada o dojrzewaniu i o byciu sobą w relacji dziecka z rodzicem. Jednym z producentów "Aftersun" jest Barry Jenkins, twórca nagrodzonego Oscarem "Moonlight". W tle słyszymy muzyczne hity lat 90. – od "Macareny" przez "Losing My Religion" aż po wymowny utwór "Under Pressure" w wykonaniu Davida Bowiego i Freddiego Mercury’ego. Ten ostatni został wykorzystany w jednej z bardziej poruszających scen tańca we współczesnym kinie – obejrzyjcie!

"Aftersun" został uznany za najlepszy film roku przez redakcje IndieWire, "The Guardian" oraz "Sight and Sound". Debiut Wells zgarnął już ponad 200 nominacji i wyróżnień, w tym nominację do Oscara dla Paula Mescala, 7 nagród BIFA, w tym dla najlepszego filmu, 4 nominacje BAFTA, 4 nominacje Gotham Awards, a także 5 nominacji Film Independent Spirit Awards. To jeden z lepiej ocenianych filmów ostatnich miesięcy: ma 95% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i Metacritic.

Dystrybutorem jest M2 Films.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones