Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Dzie%C5%84+pr%C3%B3by%22+wraca+do+kina.+Jako+prequel-135039

"Dzień próby" wraca do kina. Jako prequel

  • Collider
  • autor: mp
  • Filmy
Warner Bros. planuje realizację prequela filmu "Dzień próby". Do przygotowania fabuły zaangażowany ostał nowy obiecujący scenarzysta Nick Yarborough.

training_day_posterlarge_0-533130642.jpg


Bohaterem oryginału był Alonzo Harris, policjant z wydziału narkotykowego z 13-letnim stażem. Ma on dość niekonwencjonalne - choć skuteczne - metody śledcze. W walce z przestępczością często balansuje na krawędzi uczciwości i korupcji. Gdy pewnego dnia zostaje do niego przydzielony żółtodziób Jake Hoyt, Alonzo nie przejmuje się specjalnie chłopakiem. Młody idealista ma tylko 24 godziny, aby zapoznać się z metodami Alonza. Wsiąkając coraz głębiej i głębiej w świat, który rządzi się własnymi prawami, musi się zastanowić nad jasnymi dotąd i oczywistymi pojęciami, takimi jak: etyka zawodowa, sprawiedliwość, prawość, zbrodnia.

Prequel rozgrywać się będzie dekadę przed wydarzeniami pokazanymi w "Dniu próby". Tłem dla fabuły będą napięcia rasowe spowodowane sprawą pobicia przez białych policjantów czarnoskórego Rodneya Kinga. Akcja osadzona zostanie na dwa dni przed wydaniem wyroku przez sąd w Los Angeles. Harris będzie ponownie głównym bohaterem.

"Dzień próby" doczekał się już kontynuacji. Był to serial stacji CBS, który liczył jeden, 13-odcinkowy sezon.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię