Początek października w TV: wybieramy najlepsze filmy

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Program+TV%3A+pocz%C4%85tek+pa%C5%BAdziernika+2023.+Najlepsze+filmy+w+ofercie-152253
Początek października w TV: wybieramy najlepsze filmy
źródło: materialy promocyjne
Dramaty, filmy akcji i kino wojenne. Uznane dzieła klasyków oraz tytuły od nowych, jeszcze niecałkowicie znanych twórców. Nie dotyka nas jeszcze jesienna chandra, ale pogoda nie gra roli, gdy chce się obejrzeć dobry film. W tym rankingu zebraliśmy 20 tytułów, które pojawią się na najpopularniejszych kanałach telewizyjnych w najbliższych tygodniach. Macie ochotę na odrobinę łez, śmiechu albo strachu? Zanurzyć się w niesamowitych światach, przenieść się do przeszłości? Poniżej sprawdźcie, jakie filmy do obejrzenia znajdziecie na ekranach w pierwszej połowie miesiąca października.

Wybieramy najlepsze filmy emitowane w TV na początku październikaWłaściciel księgarni w londyńskiej dzielnicy Notting Hill zakochuje się w znanej na cały świat aktorce filmowej. Na drodze uczuciu stają obowiązki kobiety showbiznesu i słabo prosperującego sprzedawcy książek. W rolach głównych: Julia Roberts i Hugh Grant.

TVN Fabuła: 5 października – 20:00, 7 października – 13:20, 12 października – 17:30

Irka i Tolik mieszkają w Donbasie, na wschodzie Ukrainy. Region atakują wspierani przez Moskwę separatyści. Para spodziewa się dziecka. Tymczasem jej dom zostaje zniszczony. Młodzi stają przed dylematem – zostać czy uciekać.

CANAL+ Film: 2 października – 23:00

Między niemłodą już listonoszką, samotną matką, a byłym górnikiem rodzi się uczucie. Ich miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę, gdy próbują ułożyć sobie życie w komunistycznej Polsce.

Kino Polska: 3 października – 20:00, 8 października – 2:10

Łowca demonów John Constantine (Keanu Reeves) staje do walki z nowym demonicznym wrogiem. W piekielnym Mieście Aniołów uwolniły się diabelskie moce, a granica pomiędzy światem ludzi a światem dusz potępionych została przerwana. Z bronią wykonaną z krucyfiksu i wspierany przez nienaruszoną policjantkę (Rachel Weisz), bohater staje się duchowym wojownikiem, który wyrusza na ostateczną wojnę.

TVN Fabuła: 2 października – 22:35, 7 października – 00:20; Warner TV: 3 października – 1:55, 7 października – 00:50


Znany w okolicy szuler wychodzi z więzienia i trafia na stare śmieci. Rozdarty między dwoma kobietami kanciarz jest zmuszany do powrotu do dawnego zawodu, a także uzależnienia od heroiny.

FilmBox Arthouse: 1 października – 4:05, 3 października – 18:20, 8 października – 6:35

Lato 1941 roku, małe miasteczko na Sycylii. Trzynastoletni Renato (Giuseppe Sulfaro) zaczyna fascynować się piękną wdową Maleną (Monica Bellucci), która niedawno przeprowadziła się do maista. Kobieta wzbudza zainteresowanie całej męskiej populacji. W wypadku chłopca niewinne fantazje przemieniają się w obsesję.

Paramount Network: 2 października – 23:05, 6 października – 1:30

Akcja "Paryża, 13. dzielnicy" rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia i ciała bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille'u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę, która ma obsesję na punkcie Amber, tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.

HBO 3: 1 października – 22:35, 5 października – 14:15, 10 października – 4:10

Santa Barbara, koniec lat siedemdziesiątych. W powietrzu wisi feminizm, czuć narkotyki, słychać punka – w takich okolicznościach dorasta Jamie, który mieszka z rozwiedzioną matką Dorotheą (Annette Bening), świadomą tego, że traci kontakt z nastoletnim synem. O pomoc w wychowaniu chłopaka prosi więc bardziej nowoczesną sublokatorkę Abbie oraz przyjaciółkę syna Julie, która sama ma problemy z dorastaniem, ale jest od Jamiego dużo bardziej doświadczona, przynajmniej seksualnie. Jaki wpływ będą miały na niego te trzy kobiety? I czy Dorothea otworzy się na inne role niż bycie matką? Reżyseria: Mike Mills ("C’mon C’mon"). 

CBS Europa: 3 października – 21:00

Żona i córka nowojorskiego architekta Paula Kerseya (Charles Bronson) zostają napadnięte we własnym domu i brutalnie pobite. Żona Paula umiera w szpitalu, natomiast u córki występuje trwały uraz psychiczny. Wydarzenia te powodują zmianę liberalnych zasad mężczyzny. Postanawia osobiście wymierzać sprawiedliwość bezkarnym bandytom grasującym po ulicach Nowego Jorku.

AMC: 6 października – 22:00, 8 października – 1:40

Psychopata Howard Payne podkłada bombę w autobusie pełnym ludzi. Ładunek wybuchnie w momencie, gdy pojazd zmieni zaprogramowaną prędkość – 50 mil na godzinę. Sprawa komplikuje się, gdy ktoś z pasażerów rani kierowcę. Za kierownicą siada jedna z obecnych w autobusie, Anna. Stara się zachować trzeźwość umysłu pomimo tak trudnej sytuacji. Pojazd trafia na autostradę i oddala się od miasta. Tymczasem na pokład dostaje się funkcjonariusz S.W.A.T., Jack Traven.

Polsat Film: 6 października – 18:30, 8 października – 15:55

NA SKRÓTY o filmie "Speed: Niebezpieczna prędkość"
Ex-gangster Gal Dove (Ray Winstone) po wycofaniu się z "branży" przenosi się z ukochaną żoną Deedee (Amanda Redman) na Costa del Sol, gdzie prowadzą spokojne, idylliczne życie. Prawdziwy raj na ziemi. Pewnego dnia zostaje ono poważnie zakłócone. Do ich domu przyjeżdża Don Logan (Ben Kingsley), słynąca ze swego szaleństwa i bezwzględności postać z kryminalnej przeszłości Gala. Przybywa, by namówić, czy raczej zmusić naszego bohatera do powrotu do Londynu i wykonania ostatniego wielkiego skoku. Jest to jednak ostatnia rzecz jaką Gal Dove chciałby zrobić. Nie ma zamiaru zagrozić swej utopii i wymarzonemu stylowi rycia. Odmienne punkty widzenia prowadzą bohaterów do gwałtownej psychologicznej konfrontacji, poprzez spektakularny podwodny napad na bank, w którym Gal ryzykuje wszystko, by ocalić swą idyllę i kobietę, którą kocha nad życie.

Sundance Channel: 7 października – 22:00

Manager Oakland Athletics Billy Beane (Brad Pitt) rzuca wyzwanie systemowi i konwencjonalnej wiedzy. Chcąc postawić na nogi swoją mało licząca się drużynę baseballową, mimo kłopotów finansowych i sprzeciwu starej gwardii, mediów, fanów, a nawet managera boiska (Philip Seymour Hoffman), Beane – z pomocą młodego ekonomisty, absolwenta Yale (Jonah Hill) – dzięki analizom komputerowym opracowuje program i zaczyna odnosić sukcesy… a przy okazji na zawsze zmienia sposób rozgrywania meczu.

Paramount Network: 1 października – 20:00, 2 października – 17:00

8

Slumdog. Milioner z ulicy

Slumdog Millionaire
2h
Jamal (Dev Patel), mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania...

TVP Kultura: 7 października – 20:00, 9 października – 1:55

Dona (Bill Murray) porzuciła właśnie jego dziewczyna Sherry (Julie Delpy). Mężczyzna ponownie musi pogodzić się z samotnością i uczuciem zdania tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przeszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek. Kobieta informuje go, że ma on dziewiętnastoletniego syna, który być może teraz szuka swego ojca. Don pragnie rozwiązać tę zagadkę z pomocą swego najbliższego przyjaciela i sąsiada Winstona (Jeffrey Wright) – detektywa-amatora. Niechętny wyjazdom Don decyduje się na podróż przez kraj, by szukać podpowiedzi u swych dawnych kochanek (Frances Conroy, Jessica Lange, Sharon Stone i Tilda Swinton). Niespodziewane wizyty, jakie składa tym niezwykłym kobietom, przynoszą mu nowe niespodzianki, gdy w przypadkowy sposób konfrontuje swoją przeszłość z teraźniejszością.

HBO: 7 października – 20:10

Świeżo upieczony gliniarz Jake Hoyt marzy, by łapać kryminalistów. Chce stać po stronie prawa, nie przypuszcza jednak, jak wielkie wyzwanie szykuje dla niego los. Jego partnerem przez najbliższe 24 godziny ma być bowiem Alonzo Harris, tajniak bardziej niebezpieczny od najgorszego bandyty, czujący się panem świata. Budzi fascynację i odrazę, stał się bowiem uosobieniem tego, z czym powinien walczyć.

TVN Fabuła: 8 października – 22:00

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

TVP 2: 2 października – 23:35, 4 października – 1:50

Oparta na faktach opowieść o bitwie w Mogadiszu. Była ona najdłużej trwającą walką, w którą zaangażowali się Amerykanie po wojnie w Wietnamie. Specjalne jednostki uderzeniowe amerykańskich sił zbrojnych – odział 120 Delta wraz z odpowiednim sprzętem zostają zrzucone 3 października 1993 do Somalii. Ich misja jest prosta. Mają porwać dwóch poruczników Mohameda Farraha Aidida, przywódcy wojsk zbuntowanych Somalijczyków. Jednakże zestrzelenie dwóch amerykańskich helikopterów UH-60 Black Hawk komplikuje zadanie.

HBO: 4 października – 17:45; HBO2: 10 października – 21:10

"Full Metal Jacket" to film w reżyserii Stanleya Kubricka. Fabuła skupia się wokół grupy żołnierzy, którzy rozpoczynają swój obóz przygotowawczy, a następnie trafiają na pierwszą linię frontu. Opowieść o istocie ludzkiego bytu w obliczu wszechogarniającego zła. Gwiazdami widowiska są: Matthew Modine, Vincent D'Onofrio i R. Lee Ermey.

Warner TV: 3 października – 22:25

20-letni Claude Bukowski przyjeżdża z Oklahomy do Nowego Jorku na posiedzenie komisji wojskowej. Na swojej drodze spotyka czwórkę hippisów - przypadek sprawia, że zostaje z nimi na dłużej. Odkrywa świat nieznanych wartości i narkotycznych uniesień. Świat braterstwa, równości i tolerancji. Rozbrzmiewa "Era wodnika". "Hair" powstało na podstawie brodwayowskiego musicalu. Reżyseria: Milos Forman.

Cinemax 2: 9 października – 20:30, 10 października – 13:10

Pierwszy dzień pokoju. Młody AK-owiec, Maciek Chełmicki, otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR. Zbieg okoliczności powoduje, że zabija kogoś innego. Spotykając się twarzą w twarz ze swoją ofiarą, doznaje szoku. Staje przed koniecznością powtórzenia zamachu. Poznaje Krystynę, dziewczynę pracującą jako barmanka w restauracji hotelowej. Uczucie do niej uświadamia mu jeszcze bardziej bezsens zabijania w chwili zakończenia wojny.

TVP Kultura: 2 października – 22:25, 4 października – 1:55

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones