Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Kapitan+Marvel%22+pozosta%C5%82a+numerem+1+w+kinach+na+%C5%9Bwiecie-132387

"Kapitan Marvel" pozostała numerem 1 w kinach na świecie

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Poza granicami USA w box offisie niewiele się zmieniło. "Kapitan Marvel" wciąż dystansuje konkurencję, choć w Chinach zanotowała kolejny 70-procentowy spadek wpływów. Tylko w weekend wpływy widowiska powiększyły się o 52,1 mln dolarów.

new.jpg


Dzięki temu zagraniczne wpływy "Kapitan Marvel" wynoszą 588,8 mln dolarów. Nie jest to wciąż najlepszy wynik tegorocznych premier. Ten należy do "The Wandering Earth" i jest o ponad 100 milionów wyższy. Oznacza jednak, że "Kapitan Marvel" trafiła już na dziesiąte miejsce wśród najbardziej kasowych widowisk o superbohaterach. Globalnie powoli zbliża się do bariery miliarda dolarów. Obecnie na koncie ma 910,3 mln dolarów. Jest to pierwsza premiera tego roku, której udała się ta sztuka.

Bez zmian również na miejscu drugim. Tajwański "比悲伤更悲伤的故事" (More Than Blue) utrzymał pozycję lidera w Chinach zarabiając 27 milionów dolarów. Dzięki temu łączne wpływy w tym kraju przekroczyły już 120 milionów.

Najniższe miejsce na podium zajmuje nowość, "To my". Film trafił do kin w 47 krajach i choć sprzedaje się dobrze, to jednak nie aż tak dobrze jak w USA. Weekendowe wpływy szacujemy na 13 milionów dolarów. Ponieważ jednak w wielu krajach pokazywany jest od środy, to łącznie po pierwszym tygodniu ma 16,7 mln dolarów. Jest to wynik tylko o 21% lepszy od osiągniętego na otwarcie w tych samych krajach przez "Uciekaj!". "To my" sprzedaje się lepiej od poprzedniego filmu Peele'a w 39 rynkach. Najwyższe wpływy uzyskał w Wielkiej Brytanii (3,7 mln dolarów), Francji (2,0 mln), Niemczech (1,4 mln) i Hiszpanii (1,2 mln). W trzech pierwszych horror zajął drugie miejsca, w Hiszpanii był trzeci.

Na czwartym miejscu wylądowała kolejna nowość, chińska historia grupy uczniów i ich nauczyciela "老师好" (Song of Youth). Film zarobił w weekend 11,5 mln dolarów. Łącznie z czwartkowymi pokazami na jego koncie jest 12,6 mln dolarów.

Pierwszą piątkę zamyka "Green Book" z wynikiem 8,1 mln dolarów. Duża w tym zasługa Chin, gdzie obraz wciąż dobrze się sprzedaje (3,2 mln dolarów w weekend). Film uzyskał właśnie zgodę na przedłużenie pobytu w tamtejszych kinach do końca kwietnia.