"The Legend of Zelda": będzie film. Reżyser i scenarzysta mają na koncie wielkie hity

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Legend+of+Zelda%22%3A+b%C4%99dzie+film.+Re%C5%BCyser+i+scenarzysta+maj%C4%85+na+koncie+wielkie+hity-152750
"The Legend of Zelda": będzie film. Reżyser i scenarzysta mają na koncie wielkie hity
Niecałe pół roku temu informowaliśmy Was, że Universal i Illumination Entertainment domykają umowę w sprawie filmowej adaptacji gry "The Legend of Zelda". Teraz okazuje się, że film aktorski na podstawie kultowej serii szykuje wytwórnia Sony.      

Kto nakręci film "The Legend of Zelda"?Za kamerą stanie Wes Ball, reżyser serii "Więzień labiryntu" oraz "Królestwa Planety Małp", które zadebiutuje na ekranach w maju przyszłego roku. Scenariusz napisze Derek Connolly znany najlepiej z megahitu "Jurassic World". Realizację w ponad 50% sfinansuje Nintendo, czyli studio odpowiedzialne za realizację wirtualnego oryginału.    

GettyImages-908911230.jpg Getty Images © Karwai Tang
Wes Ball

Fenomen "Zeldy""The Legend of Zelda" to seria gier przygodowych stworzonych dla Nintendo przez Shigeru Miyamoto i Takashiego Tezukę. Zadebiutowała ona w 1986 roku i do tej pory doczekała się kilkunastu odsłon. Bohaterami oryginału są elfi wojownik Link i księżniczka Zelda, które walczą o ocalenie magicznej krainy Hyrule przed demonem Ganonem.

Ostatnią odsłoną cyklu jest tegoroczna "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom". Zobaczcie jej zwiastun:


"The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom" zawładnęło zarówno rynkiem gier, jak i sercami graczy na całym świecie, zdobywając najwyższe oceny zarówno od magazynu Famitsu w Japonii (40/40), jak i Edge w Wielkiej Brytanii (10/10). Tylko sześć gier w ciągu ostatnich 30 lat otrzymało ten prestiżowy podwójny laur. Co więcej, "Tears of the Kingdom" jest czwartą grą z serii "The Legend of Zelda", której udało się znaleźć na tej liście.    

Sukcesy sprzedażowe "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom" są równie imponujące, co jej recenzje. Nintendo potwierdziło za pośrednictwem Twittera, że najnowsza część serii Zelda sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy w zaledwie trzy dni, ustanawiając tym samym nowy rekord jako najszybciej sprzedająca się gra serii. Ponadto, najnowsze przygody Linka osiągnęły spektakularny sukces również w Ameryce, gdzie gra sprzedała się już w ponad 4 milionach egzemplarzy. Wynik ten czyni "Tears of the Kingdom" najszybciej sprzedającą się grą Nintendo w historii na tym rynku.

Przypomnijmy, że Nintendo odniosło w tym roku gigantyczny sukces za sprawą ekranizacji "Super Mario Bros. Film". Animacja zarobiła w kinach na całym świecie 1,36 mld dolarów, stając się drugim najbardziej kasowym tytułem roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones