Cyfrowe małpy wiwatują. Koniec zdjęć do nowej "Planety małp"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+Wes+Ball+og%C5%82asza+koniec+zdj%C4%99%C4%87+do+%22Kingdom+of+the+Planet+of+the+Apes%22-149600
Cyfrowe małpy wiwatują. Koniec zdjęć do nowej "Planety małp"
źródło: Materiały prasowe
Jesteśmy krok bliżej do powrotu na Planetę Małp. Reżyser Wes Ball właśnie ogłosił koniec zdjęć do filmu "Kingdom of the Planet of the Apes", publikując na Twitterze materiał wideo z planu. Premierę widowiska zapowiedziano na przyszły rok.

Ostatni klaps na planie "Kingdom of the Planet of the Apes"

W opublikowanym na Twitterze klipie reżyser Wes Ball oddaje hołd zarówno obsadzie, jak i ekipie "Kingdom of the Planet of the Apes". Ball sfilmował monitor, na którym możemy zobaczyć wczesny rendering tytułowych małp na tle niebieskiego ekranu. Reżyser pokazuje też kulisy i ogłasza koniec zdjęć, a filmowe małpy wiwatują i machają na pożegnanie.


Co wiemy o nowej "Planecie małp"?"Kingdom of the Planet of the Apes" powiązane jest z trylogią zakończoną filmem "Wojna o planetę małp". Akcja rozgrywa się wiele lat po zakończeniu tamtego widowiska. Powstało wiele małpich społeczności. Niektóre małpy w ogóle nie słyszały o Caesarze. Inne tak przekształciły jego nauki, by stanowiły fundament kwitnącego imperium. Tymczasem ludzie zostali zredukowani do zdziczałej, prymitywnej egzystencji.

I wtedy pojawia się wśród małp przywódca, który zniewala inne małpie plemiona i zmusza je do odkrywania zapomnianych ludzkich technologii. Inna małpa po tym, jak jest świadkiem upadku swego ludu, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć wolność. Kluczem w tej wyprawie okaże się młoda samica homo sapiens. Ta jednak ma własne plany...

Autorami scenariusza są Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver i Patrick Aison. W obsadzie znaleźli się Freya AllanOwen TeaguePeter MaconKevin DurandEka Darville oraz William H. Macy. Premiera 24 maja 2024.

Zwiastun filmu "Wojna o planetę małp"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones