To koniec emulatora Nintendo Switch! Yuzu znika z rynku

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+koniec+emulatora+Nintendo+Switch+Yuzu+znika+z+rynku-154431
To koniec emulatora Nintendo Switch! Yuzu znika z rynku
Wczoraj na serwisie X (poprzednio znany jako Twitter) pojawiła się informacja, która wstrząsnęła społecznością graczy oraz twórcami oprogramowania. Firma odpowiedzialna za stworzenie popularnego emulatora Nintendo Switch, Tropic Haze, została pozwana przez Nintendo. Sprawa zakończyła się ugodą, w ramach której Tropic Haze zobowiązał się do zapłacenia 2,4 miliona dolarów odszkodowania.

Emulator, nazwany Yuzu, od pewnego czasu przyciągał uwagę nie tylko graczy, ale i prawników Nintendo. Firma ta oskarżyła Tropic Haze o umożliwianie "piractwa na kolosalną skalę". Emulator pozwalał na uruchamianie gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch na innych urządzeniach, co naruszało prawa autorskie.


Po miesiącu sporów sądowych obie strony doszły do porozumienia. W ramach ugody Tropic Haze zobowiązał się nie tylko do wypłaty wspomnianego odszkodowania, ale także do trwałego zaprzestania oferowania emulatora Yuzu oraz jego kodu źródłowego. Ponadto firma i jej współpracownicy otrzymali zakaz tworzenia jakiegokolwiek oprogramowania mogącego obejść zabezpieczenia techniczne Nintendo.

Nintendo w swoim pozwie podkreśliło, że premiera jednej z największych gier na Switcha, "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom", ucierpiała z powodu emulatora Yuzu. Gra, która wyciekła do sieci przed premierą, została nielegalnie pobrana ponad milion razy. Jako głównego winowajcę tej sytuacji, firma z Japonii wskazała Yuzu i Tropic Haze.

Sąd Okręgowy w Rhode Island wydał nakaz sądowy, stanowiący o trwałym zakazie dla Tropic Haze i jego zespołu. Jakiekolwiek próby naruszenia tego porozumienia będą skutkować surowymi konsekwencjami, w tym sankcjami pieniężnymi oraz karami dyscyplinarnymi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones