Cannes 2024: Honorowa Złota Palma nie dla człowieka!

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cannes+2024.+Po+raz+pierwszy+w+historii+Z%C5%82ota+Palma+za+ca%C5%82okszta%C5%82t+zostanie+wr%C4%99czona+instytucji.+Ghibli+wyr%C3%B3%C5%BCnione-155119
Cannes 2024: Honorowa Złota Palma nie dla człowieka!
Tegoroczny festiwal w Cannes przejdzie do historii. Organizatorzy wczoraj ogłosili, komu w tym roku zostanie wręczona Złota Palma za całokształt kariery. I po raz pierwszy w historii imprezy laureatem nie jest człowiek!

Studio Ghibli ze Złotą PalmąOrganizatorzy festiwalu w Cannes postanowili wręczyć honorową Złotą Palmę studiu Ghibli!

Po raz pierwszy w naszej historii postanowiliśmy wyróżnić nie osobę a instytucję - czytamy w oficjalnym komunikacie. - Jak wszystkie ikony Siódmej Sztuki ich postacie zapełniają naszą wyobraźnię bogatymi, kolorowymi światami i pełnymi wrażliwości, wciągającymi opowieściami. Za sprawą Ghibli japońska animacja wyróżnia się jako jedna z największych przygód miłośników kina łącząc tradycję z nowoczesnością.

Studio Ghibli zostało założone w 1985 roku. Jego twórcami są legendy japońskiej animacji: Hayao Miyazaki, Isao Takahata, Toshio Suzuki i Yasuyoshi Tokuma.

Przez lata wytwórnia ta stała się domem dla wielu arcydzieł kina animowanego. Honorowa Złota Palma jest kolejnym triumfem studia w tym roku. Niedawno "Chłopiec i czapla" zdobyła Oscara dla najlepszej pełnometrażowej animacji.

Zwiastun filmu "Chłopiec i czapla"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones