Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Netflix+chce%2C+%C5%BCeby+ludzie+przestali+chodzi%C4%87+do+kina-125396

Czy Netflix chce, żeby ludzie przestali chodzić do kina?

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy, Inne
Szefowie Netfliksa ogłosili najbardziej ambitne plany ekspansji w swojej historii. Jeśli się powiodą, portal może zacząć na poważnie konkurować z kinami o widza filmowego.

bright-will-smith.jpg


Podczas kwartalnego spotkania z inwestorami Ted Sarandos ujawnił, że na rok 2018 Netflix planuje premierę aż 80 oryginalnych tytułów filmowych. Znajdą się wśród nich obrazy zakupione na festiwalach takich jak Sundance, a także wysokobudżetowe produkcje realizowane bezpośrednio przez platformę. Wydatki mają sięgnąć 8 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o miliard w porównaniu do tego, ile Netflix wydał w tym roku.

Sarandos ujawnił, że punktem zwrotnym w historii platformy ma być grudniowa premiera "Bright". Film w reżyserii Davida Ayera ma budżet wynoszący 90 milionów dolarów. Netflix wierzy, że obraz udowodni, iż platforma może być równorzędnym rywalem o widza nawet na polu produkcji robionych z wielkim rozmachem.

Już teraz Netflix może pochwalić się kilkoma kasowymi hitami. Platforma co prawda nie ujawnia wyników oglądalności, ale Sarandos podał, że gdyby każdy oglądający "Notatnik śmierci"  czy "Aż do kości" kupił bilet, to filmy te zostałyby zauważone w box offisie.

Czy to oznacza, że wojna Netfliksa z kinami wejdzie w przyszłym roku w nową fazę?