Rewolucja w dziale filmowym platformy Netflix. Idzie lepsze?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dzia%C5%82+produkcji+filmowej+platformy+Netflix+podzielony+na+gatunki.+B%C4%99d%C4%85+zwolnienia-154960
Rewolucja w dziale filmowym platformy Netflix. Idzie lepsze?
źródło: Getty Images
autor: SOPA Images
1 kwietnia oficjalnie szefem projektów filmowych platformy Netflix został Dan Lin, producent dylogii "To", "Sherlocka Holmesa" i animacji "LEGO® PRZYGODA". I od razu zabrał się do przeprowadzenia rewolucyjnych zmian.

Dział filmowy podzielony na gatunkiDan Lin jeszcze przed formalnym objęciem stanowiska rozpoczął głęboką reorganizację działu filmowego. W jej ramach część osób straciła pracę. Sam dział produkcji filmowej został podzielony. Od teraz każdy gatunek filmowy będzie miał swoją własną komórkę organizacyjną.

Za filmy akcji, horrory, fantasy i science fiction odpowiadać będzie Ori Marmur.

Za thrillery, dramaty i filmy familijne odpowiadać będzie Kira Goldberg.

Za filmy świąteczne, dla religijnej widowni oraz young adult odpowiadać będzie Niija Kuykendall.

Z kolei za komedie i komedie romantyczne odpowiadać będzie Jason Young.

Dotychczas w dziale filmowym istniał podział ze względu na budżety: średnie i duże budżety z jednej strony, małe do średnich budżetów z drugiej strony.

Dan Lin chce skupić się na produkcjach ze średnimi budżetami. Będzie więcej filmów w gatunkach, które najchętniej się oglądają (jak komedie). Oczywiście wciąż realizowane będą prestiżowe projekty pod sezon nagrodowy oraz po kilka wysokobudżetowych produkcji mających być wydarzeniami sezonu.

Zwiastun filmu "Nic na siłę"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones