Filmowa biografia Bruce'a Lee coraz bliżej. Znamy przybliżoną datę startu zdjęć

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Filmowa+biografia+Bruce%27a+Lee+od+Anga+Lee+coraz+bli%C5%BCej.+Mason+Lee+jako+legenda+sztuk+walki-154090
Filmowa biografia Bruce'a Lee coraz bliżej. Znamy przybliżoną datę startu zdjęć
źródło: Getty Images
autor: Archive Photos
Jak podaje blog World of Reel, produkcja filmowej biografii Bruce'a Lee ma ruszyć już pod koniec kwietnia. Za sterami projektu stanie reżyser Ang Lee, a w legendarnego mistrza sztuk walki wcieli się jego syn – Mason Lee ("Kac Vegas w Bangkoku"). 

Filmowa biografia Bruce'a Lee w drodze


O filmowej biografii Bruce'a Lee słyszeliśmy w listopadzie 2022 roku. Przeczytaj: 3 x LEE!: Bruce bohaterem, Ang reżyserem, Mason gwiazdą wyjątkowej biografii

Nieakceptowany zarówno jako Amerykanin, jak i Chińczyk Bruce Lee był symbolicznym pomostem między Wschodem i Zachodem. Przedstawił kung fu światu, był naukowcem sztuk walki, a także wyjątkowym artystą. Zrewolucjonizował nie tylko sztuki walki, ale również kino – mówił w rozmowie z portalem Deadline reżyser. Czuję, że muszę opowiedzieć tę historię. Opowiedzieć o tym wspaniałym, wyjątkowym człowieku, który pomimo filigranowej postury posiadał w sobie niezwykłą siłę. I który dzięki nieprawdopodobnie ciężkiej pracy zamienił swoje marzenia w rzeczywistość.

Kim jest Ang Lee? Najważniejsze filmy


Ang Lee to pochodzący z Tajwanu reżyser, scenarzysta i producent. Filmy "Tajemnica Brokeback Mountain" i "Życie Pi" przyniosły mu Oscary. W swoim dorobku ma tylko melodramaty ("Rozważna i romantyczna", "Ostrożnie, pożądanie"), ale także widowiska fantasy ("Przyczajony tygrys, ukryty smok") i science-fiction ("Hulk", "Bliźniak").

Zobacz zwiastun filmu "Bliźniak"


Aktualnie filmografię Anga Lee zamyka film "Bliźniak" z Willem Smithem w podwójnej roli. Zobaczcie jego zwiastun: Były płatny zabójca Henry Brogan zostaje zmuszony do ucieczki przez młodego i wysoce wykwalifikowanego agenta, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. W czasie pościgu dookoła świata Henry musi przechytrzyć swego tajemniczego przeciwnika pod każdym względem – ale do czego będzie zdolny, gdy staną twarzą w twarz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones