Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/C%C3%B3rka+Bruce%27a+Lee+ma+%C5%BCal+do+Tarantino-133419

Córka Bruce'a Lee ma żal do Tarantino

  • indieWIRE
  • autor: mw
  • Filmy, Inne
Shannon Lee, córka legendarnego gwiazdora oraz mistrza sztuk walki Bruce'a Lee, ma pretensje do Quentina Tarantino, że nie skonsultował się z nią przed rozpoczęciem zdjęć do "Pewnego razu...w Hollywood"


3 21


W filmie oczywiście pojawia się postać Bruce'a. Na ekranie gra ją Mike Moh ("Inhumans"), lecz wbrew temu, co twierdzi portal Indiewire, pisząc o "kluczowej partii", jest to występ epizodyczny (widzieliśmy film w Cannes, potwierdzamy).  Właścicielka praw do spuścizny ojca twierdzi jednak, że to żadne usprawiedliwienie: "W takich przypadkach możesz pójść w różnych kierunkach. Jasne, mogłabym robić problemy, żądać dziwnych rzeczy, kłócić się. Ale przecież oni tego nie wiedzieli. Łatwiej było mnie więc pominąć. Mam o to żal". 

Myślicie, że to słuszny żal? To oczywiście nie pierwszy tego rodzaju zarzut - żona Romana Polańskiego Emmanuelle Seigner miała wobec amerykańskiego reżysera podobne wątpliwości.  

Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) był kiedyś gwiazdą westernowego serialu telewizyjnego. Cliff Booth (Brad Pitt) to jego kumpel i kaskader. Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood epoki hipisów, które różni się bardzo od Fabryki Snów, którą zastali, kiedy przybyli tu przed laty z nadzieją zrobienia kariery. Mimo to Rick mieszka w całkiem dobrej okolicy, a jego sąsiadką jest słynna Sharon Tate (Margot Robbie).

W obsadzie filmu znaleźli się m.in: Al Pacino, Kurt Russell, Dakota Fanning, Tim Roth, Timothy Olyphant, Damian Lewis oraz polski aktor Rafał Zawierucha wcielający się w Romana Polańskiego.

Naszą recenzję filmu możecie przeczytać TUTAJ

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię