Z "Peryferal" do serialu "Citadel" braci Russo

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jack+Reynor+w+serialu+Amazonu.+Z+%22Peryfera%22+do+%22Citadel%22+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Avengers%3A+Koniec+gry%22-155856
Z "Peryferal" do serialu "Citadel" braci Russo
źródło: Getty Images
autor: Anna Pocaro
Jack Reynor będzie dalej pracował dla platformy Prime Amazonu. Aktor zmieni jednak serial. Z "Peryferal" przejdzie do 2. sezonu "Citadel".

Drogi serial "Citadel". Co o nim wiemy?"Citadel" to szpiegowski thriller, który dał początek całemu uniwersum. W tym roku swoją premierę będzie miała wersja włoska "Citadel: Diana", a w przygotowaniu jest już indyjska "Citadel: Honey Bunny".

Osiem lat temu Cytadelę, niezależną międzynarodową siatkę szpiegowską, rozbił nowy syndykat, Mantykora. Czołowi szpiedzy Cytadeli, Mason Kane (Richard Madden) i Nadia Singh (Priyanka Chopra Jonas), ledwo uszli z życiem i stracili pamięć. Po latach były współpracownik Masona, Bernard Orlick (Stanley Tucci), prosi go o pomoc w powstrzymaniu Mantykory, która chce zaprowadzić na świecie nowy porządek.

Szczegóły fabuły drugiego sezonu oraz roli Jacka Reynora nie są na razie znane.


Pierwszy sezon powstawał w prawdziwych bólach. Jego budżet był gigantyczny. Same dokrętki to koszt 75 milionów dolarów.

Producentami serialu są bracia Joe i Anthony Russo ("Avengers: Koniec gry"). Za fabułę odpowiadali Josh Appelbaum i Andre Nemec.

Pierwotnie nakręcony materiał nie spodobał się szefom Amazonu. Bracia Russo, którzy byli już zajęci innym kosztownym projektem, filmem "Gray Man" Netfliksa, musieli interweniować, co doprowadziło do konfliktu ze scenarzystami.

W efekcie powstały dwie wersje montażowe serialu, jedna wspierana przez braci Russo, druga przez Appelbauma. Amazon postawił na braci i tuż przed gwiazdką 2022 roku showrunner został zwolniony. Nie odszedł jednak sam. Serial porzucili m.in. reżyser Brian Kirk, który nakręcił pięć z siedmiu odcinków serialu, oraz producentka Sarah Bradshaw.

Zdjęcia do drugiego sezonu planowane są na koniec 2024 roku. Showrunnerem jest David Weil, który wcześniej pracował przy innym serialu Amazonu "Łowcy"

Zwiastun serialu "Citadel"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones