Cannes 2023: Michael Douglas z honorową Palmą

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Douglas%2C+gwiazdor+z+film%C3%B3w+%22Wall+Street%22+i+%22Ant-Man%22%2C+nagrodzony+przez+festiwal+w+Cannes-150600
Cannes 2023: Michael Douglas z honorową Palmą
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Organizatorzy 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes ogłosili, kto w tym roku otrzyma honorową Złotą Palmę. Laureatem został amerykański aktor Michael Douglas.

Michael Douglas i festiwal w CannesMichael Douglas i festiwal w Cannes związany są ze sobą historią przekraczającą 40 lat. Aktor po raz pierwszy pojawił się na Croisette w 1979 roku w związku z premierą filmu "Chiński syndrom" (nagrodę dla najlepszego aktora zdobył występujący właśnie w tym filmie Jack Lemmon).

Kolejny raz Douglas gościł w Cannes w 1992 roku z filmem "Nagi instynkt". Rok później wrócił za sprawą pokazywanego w konkursie głównym dramatu "Upadek".


Cannes ponownie mogło gościć aktora w 2013 roku. Tym razem powodem była premiera filmu "Wielki Liberace".

Honorowa Złota Palma zostanie wręczona Michaelowi Douglasowi podczas ceremonii otwarcia festiwalu. Tak o tym wyróżnieniu mówi sam laureat: Ten festiwal zawsze przypomina mi, że magia kina nie ogranicza się wyłącznie do tego, co widzimy na ekranie, ale tkwi także w zdolności do oddziaływania na ludzi na całym świecie. Po ponad 50 latach w tym biznesie jest dla mnie wielkim zaszczytem możliwość powrotu na Croisette, otworzenia festiwalu i doświadczania naszego współdzielonego, globalnego języka filmu.

Festiwal startuje 16 maja.

"Ant-Man i Osa: Kwantomania" - zwiastun najnowszego filmu z udziałem Michaela DouglasaPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones