Netflix pokaże drugi największy hit kinowy w Chinach

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+poka%C5%BCe+drugi+najwi%C4%99kszy+hit+kinowy+w+Chinach-131960
Największym jak na razie przebojem kinowym tego roku jest chińska produkcja "The Wandering Earth". Jeśli jesteście ciekawi tego, jak wygląda widowisko SF, które w samych Chinach zarobiło 600 milionów dolarów (i wciąż pozostaje numerem jeden), to mamy dobrą wiadomość. Prawa do międzynarodowej dystrybucji zakupiła platforma Netflix.


"The Wandering Earth" jest ekranizacją opowiadania jednego z najważniejszych obecnie pisarzy SF Cixin Liu wydanego w Polsce pod tytułem "Wędrująca Ziemia" w antologii "Kroki w nieznane" wydawnictwa Solaris. Jego akcja rozgrywa się na 20 lat przed przewidywanym przekształceniem Słońca w czerwonego olbrzyma, co doprowadzi do unicestwienia Układu Słonecznego. Ludzkość przygotowuje się do podróży Ziemi do układu Alfa Centauri. Potrwa ona 2500 lat, sto pokoleń i podzielona jest na pięć faz: Zatrzymania, Wyjścia, Przyśpieszenia, Hamowania, Nowego Słońca.

Widowisko, które trafiło do chińskich kin z okazji rozpoczęcia się Roku Świni, wyreżyserował Frant Gwo. Jedną z jego gwiazd jest Jing Wu, reżyser największego kasowego przeboju chińskiej kinematografii "Zhan Lang 2", który również dostępny jest na Netfliksie.
Udostępnij: