Netflix zamawia spin-off "Altered Carbon" w wersji anime

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+zamawia+spin-off+%22Altered+Carbon%22+w+wersji+anime-132190
Studio Anima przygotuje na potrzeby platformy Netflix serial animowany "Altered Carbon: Resleeved". Projekt zapowiadany jest jako spin-off aktorskiego serialu "Altered Carbon", którego drugi sezon jest również w planach. "Altered Carbon: Resleeved" ma rozbudować świat i jego mitologię znaną z oryginału.


Jest to tylko jeden z kilku nowych seriali anime, które dla Netfliksa zrealizują wytwórnie specjalizujące się w japońskiej formie animacji.

Sublimation przygotuje "Dragon's Dogma". Będzie to historia mężczyzny polującego na smoka, który ukradł mu serce. Serial powstanie na bazie gry wideo Capcomu "Dragon's Dogma".

Z kolei David Production zrealizuje "SPRIGGAN" na podstawie słynnej mangi Hiroshiego Takashige. Serial zapowiadany jest jako nowatorska opowieść SF pełna akcji i bitew opowiadająca o mężczyźnie obdarzonym supermocami.

Nie są to pierwsze projekty anime, które powstają na zlecenie Netfliksa. Wśród wcześniej zapowiedzianych tytułów są: "Ghost in the Shell: SAC _2045", "Vampire in the Garden" oraz "Super Crooks" (na bazie komiksu Marka Millara).