Koniec serialu "Altered Carbon"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+serialu+%22Altered+Carbon%22-139049
Koniec serialu "Altered Carbon"
Nie będzie trzeciego sezonu serialu "Altered Carbon". Platforma zdecydowała się zakończyć żywot cyklu.

Decyzja nie ma związku z pandemią COVID-19. Jak podaje portal Deadline, choć poznaliśmy ją teraz, to platforma podjęła ją już w kwietniu, kiedy okazało się, że wyniki oglądalności drugiego sezonu nie są satysfakcjonujące. Netflix uznał całe przedsięwzięcie za zbyt kosztowne.

"Altered Carbon" powstał na podstawie powieści Richarda Morgana wydanej w Polsce pod tytułem "Modyfikowany węgiel". Akcja rozgrywa się w przyszłości, kiedy to technologia pozwala zapisywać i przechowywać świadomość, a ludzkie ciała są wymienne. Głównym bohaterem jest Takeshi Kovacs - jedyny ocalały żołnierz elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu, gdy niewyobrażalnie bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa... samego Bancrofta.

W drugim sezonie Kovacs kontynuował poszukiwania swojej ukochanej Quellcrist Falconer. Po wielu dekadach spędzonych na przeczesywaniu galaktyki Kovacs powraca na rodzinną planetę zwaną Światem Harlana, gdzie ma nadzieję wreszcie odnaleźć Quell. Podczas śledztwa w sprawie serii brutalnych morderstw prześladowany przez wydarzenia z przeszłości Kovacs ze zdumieniem odkrywa, że jego nowa detektywistyczna misja i wieloletnia pogoń za Quell są jednym i tym samym zadaniem. Z pomocą swojego lojalnego asystenta Poego Kovacs musi połączyć siły z nowymi sprzymierzeńcami, aby przechytrzyć wrogów i odnaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie - kim jest Quellcrist Falconer?

Oprócz dwóch sezonów serialu aktorskiego na netfliksowy cykl składa się również film anime "Altered Carbon: Resleeved".

Poniżej przypominamy nasz odcinek "Serial Killers" poświęcony pierwszemu sezonowi "Altered Carbon".