Ojciec Toma Hardy'ego napisze scenariusz na podstawie wspomnień brytyjskiego żołnierza z wojny w Ukrainie.

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ojciec+Toma+Hardy%27ego+napisze+scenariusz+na+podstawie+wspomnie%C5%84+brytyjskiego+%C5%BCo%C5%82nierza+z+wojny+w+Ukrainie.-156185
 Ojciec Toma Hardy'ego napisze scenariusz na podstawie wspomnień brytyjskiego żołnierza z wojny w Ukrainie.
źródło: Getty Images
autor: Lia Toby
Showrunner serialu "Tabu" Chips Hardy napisze scenariusz na podstawie wspomnień brytyjskiego żołnierza, walczącego w wojnie w Ukrainie. Książka "Live. Fight. Survive." autorstwa Shauna Pinnera doczeka się fabularnego filmu pod roboczym tytułem "The English Warrior". 

Książka Shauna Pinnera to pisana z pierwszej ręki relacja brytyjskiego żołnierza, który w 2022 roku zaangażował się w obronę Ukrainy. Po ślubie z Ukrainką wstąpił do armii jako instruktor snajperów, a po wybuchu wojny znalazł się na pierwszej linii frontu, broniąc Mariupola przez rosyjską agresją. Na łamach książki Pinner opisuje nie tylko swoje doświadczenia z bezpośrednich starć, ale i wielomiesięczny okres pobytu w rosyjskim obozie jenieckim. Tytuł książki nawiązuje do ostatniej wiadomości, jaką żona żołnierza przekazała mu przed schwytaniem. 

Co powiedzieli twórcy?

 

To niewiarygodna historia ludzkiej wytrwałości w starciu z wojną, która toczy się tuż za naszymi drzwiami - podsumował Chips Hardy, wskazując na aktualność i wagę materiału źródłowego.

Portal The Hollywood Reporter przywołuje też reakcję autora książki. Ciężko wyrazić ekscytację, którą czuję z powodu realizacji "The English Warrior" - powiedział Shaun Pinner. Pisząc książkę, początkowo chciałem opowiedzieć o torturach i okropnych warunkach ukraińskich więźniów na terytorium Rosji, a także podkreślić cierpienie spowodowane nielegalną i niesprowokowaną inwazją na terytorium Ukrainy. Ludobójstwo popełnione przez Rosję w miejscach takich jak Bucza, Irpin i mój dom, Mariupol, nigdy nie powinno zostać zapomniane i mam nadzieję, że moja historia przyczyni się do zrozumienia tego, co faktycznie dzieje się na terenie Ukrainy - spuentował żołnierz.

Producentami filmu zostali Egor Olesov ("Obywatel Jones") oraz Alexa Waugh ("Narodziny mistrza"). Data rozpoczęcia produkcji oraz kandydaci do roli głównej nie są jeszcze ujawnione. 

Zobacz zwiastun serialu "Tabu"

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones