Peter Sarsgaard i Mackenzie Davis w horrorze o urażonej męskiej dumie. Co wiemy o ich nowym filmie?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Peter+Sarsgaard+i+Mackenzie+Davis+w+horrorze+o+ura%C5%BConej+m%C4%99skiej+dumie.+Co+wiemy+o+ich+nowym+filmie-150672
Peter Sarsgaard i Mackenzie Davis w horrorze o urażonej męskiej dumie. Co wiemy o ich nowym filmie?
źródło: Getty Images
autor: Arturo Holmes
Peter Sarsgaard i Mackenzie Davis wystąpią w horrorze "The Damning of a Country Merchant". Film będzie debutem reżyserskim Matthew Rosenbauma – działającego na Brooklynie artysty, który napisał także scenariusz.

GettyImages-1176332021.jpg Getty Images © David M. Benett
Mackenzie Davis podczas promocji filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie"

"The Damning of a Country Merchant" – co wiemy o filmie?


Akcja "The Damning of a Country Merchant" będzie się toczyć w 1910 roku w stanie Indiana. Film opowie historię patriarchy wiejskiej rodziny kupieckiej (w tej roli Peter Sarsgaard). Jego spokojne życie zakłóca pojawienie się charyzmatycznego przemysłowca, który w sekrecie uwodzi jego żonę (Mackenzie Davis). Kiedy rosnące napięcie doprowadza do śmierci klienta, nadwyrężony autorytet i zraniona męskość bohatera wystawają go na działanie dziwacznych i przerażających sił powodujących niewyobrażalny chaos i strach. 

Reżyser i scenarzysta Matthew Rosenbaum to artysta wizualny, który w swoich projektach łączy malarstwo, fotografię i film. Chętnie eksploruje motywy mistycyzmu i psychologii. Aktualnie pracuje także nad serialem zatytułowanym "Tounge of Opal". Jego bohaterem jest naciągacz, który zostaje uwikłany w świat spirytyzmu w Nowym Jorku lat 20. XX wieku. 

Projekt "The Damning of a Country Merchant" zostanie przedstawiony podczas targów na zbliżającym się festiwalu w Cannes.

Ostatnie role Petera Sarsgaarda


Peter Sarsgaard zagrał ostatnio w dwóch serialach – skasowanym przez CBS "Przesłuchaniu" oraz "Lekomanii", opowiadającym o tytułowej chorobie w USA podsycanej przez koncerny Big Pharma. Na kinowych ekranach mogliśmy obejrzeć go w nominowanej do najważniejszych nagród poprzedniego sezonu "Córce" oraz w widowisku "Batman". Jego głos mogliśmy usłyszeć także w amerykańskim remake’u duńskiego thrillera "Winni".

Ostatnie role Mackenzie Davis


Aktualnie filmografię Mackenzie Davis zamyka rola w miniserialu "Stacja Jedenasta". Aktorka użyczyła też głosu jednej z bohaterek antologii "Miłość, śmierć i roboty". Na wielkim ekranie mogliśmy zobaczyć ją m.in. w thrillerze sci-fi "Terminator: Mroczne przeznaczenie", horrorze "Guwernantka" czy komediach "Cynicy i praktycy" i "Świąteczny szok".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones