Steven Seagal i Władimir Putin wciąż przyjaciółmi. Dowodem jest Order Przyjaźni

Reuters / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steven+Seagal+uhonorowany+Orderem+Przyja%C5%BAni+przez+prezydenta+Rosji+W%C5%82adimira+Putina-149759
Steven Seagal i Władimir Putin wciąż przyjaciółmi. Dowodem jest Order Przyjaźni
źródło: Getty Images
autor: Anadolu Agency
Niedawno minął rok od rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę. Od tego czasu wiele osób zrobiło wszystko, by publicznie zdystansować się od agresywnego reżimu. Nie Steven Seagal. Aktor właśnie został odznaczony przez Władimira Putina Orderem Przyjaźni.

Steven Seagal przyjacielem Władimira PutinaSteven Seagal od lat nie kryje się ze swoimi sympatiami do Rosji i jej prezydenta Władimira Putina. Jego postawa nie zmieniła się, kiedy wybuchła wojna z Ukrainą w 2014 roku. Dowodu tego dał chociażby w 2016 roku, kiedy przyjął z rąk Putina paszport rosyjski.

W odpowiedzi na to władze Ukrainy w 2017 roku zakazały wstępu aktorowi do swojego kraju.

Po inwazji na Ukrainę w 2022 roku Seagal w dalszym ciągu popierał decyzje Kremla. Ukrainę nazywał "zagrożeniem dla suwerenności Rosji". Odwiedził również tereny przejęte przez wojska rosyjskie.

Formalnie Order Przyjaźni został Seagalowi przyznany za jego działania humanitarne i na rzecz kultury. Aktor jest bowiem specjalnym przedstawicielem ds. rosyjsko-amerykańskich stosunków humanitarnych.

Na razie nikt z przedstawicieli aktora nie wypowiedział się, czy Seagal zamierza wybrać się do Rosji, by osobiście odebrać odznaczenie z rąk Putina.


Steven Seagal legenda kina akcji, dziś gwiazda filmów, których nikt nie oglądaSteven Seagal jest amerykańskim aktorem, który w młodości spędził kilka lat w Japonii, gdzie uczył się sztuk walki. W filmach zaczął występować w latach 80. Przełomem okazał się akcyjniak "Liberator".

Kolejne lata ugruntowały jego pozycję jako jednego z bogów kina akcji. W tym czasie powstały takie filmy z jego udziałem jak: "Na zabójczej ziemi", "Nieuchwytny", "Krytyczna decyzja", "W morzu ognia" i "Patriota".

Z czasem jednak jego gwiazda zaczęła bladnąć. Ostatnim kinowym filmem, w którym zagrał główną rolę, było "Wpół do śmierci" z 2002 roku. Potem zaliczył jeszcze gościnny występ w "Maczecie".

Seagal nie zaprzestał jednak gry aktorskiej. Do 2019 roku występował w kilku produkcjach rocznie. Potem pojawiła się przerwa wymuszona przez pojawiające się w mediach oskarżenia o molestowanie. Seagalowi zarzucono molestowanie statystki na planie filmu "Na zabójczej ziemi". Prokuratura umorzyła śledztwo w 2018 roku.

Zwiastun filmu "Miasto bezprawia"Filmografię Stevena Seagala zamyka na chwilę obecną wprowadzone na rynek kina domowego w grudniu 2019 roku "Miasto bezprawia". Jego zwiastun znajdziecie poniżej:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones