Steven Seagal 

Steven Frederic Seagal

6,0
13 752 oceny gry aktorskiej
Steven Seagal
Steven Seagal jest jednym z najlepiej zarabiających aktorów amerykańskich. Jednak początki jego kariery nie są związane z filmem. W 1968 roku Seagal wyjechał do Japonii, gdzie pracował jako dziennikarz i nauczyciel języka angielskiego. Jednocześnie kształcił swoje umiejętności we wschodnich stylach walki i wkrótce został pierwszym białym człowiekiem, który otworzył w Japonii szkołę uczącą tej sztuki. 

W 1987 roku powrócił do USA i w Hollywood kontynuował pracę jako instruktor karate. Rok później zadebiutował przed kamerami rolą w filmie "Nico". Obraz stał się przebojem, a Seagal niemalże z dnia na dzień stał się gwiazdą. Kolejne role, mimo iż nie przyniosły mu uznania w oczach krytyków, umocniły jego pozycję jako odtwórcy postaci "twardych facetów". W 1994 roku Steven zadebiutował jako reżyser robiąc film pt. "Na zabójczej ziemi".

Najbardziej znanymi filmami, w których Seagal prezentował swoje umiejętności, to: "Wygrać ze śmiercią", "Wybraniec śmierci", dwie części "Liberatora", epizod w "Krytycznej decyzji", "Nieuchwytny" i kryminał "Mroczna dzielnica" w reżyserii Andrzeja Bartkowiaka.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1952

miejsce urodzenia: Lansing, Michigan, USA

wzrost: 194 cm

Złota Malina
Zdobył Złota Malina, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
czterokrotnie żonaty: 1. Miyako Fujitani (1974 - 1987, rozwód), 2 dzieci: syn Kentaro (ur. 03.10.1975) i córka Ayako (ur. 07.12.1979); 2. Adrienne Larussa (31.05.1984 - 1987, anulowane); 3. Kelly LeBrock (05.09.1987 - 1996, rozwód), 3 dzieci: Annaliza Kelly (ur. 20.05.1987), Dominic San Rocco (ur. 21.06.1990) i Arrisa Montana (ur. 24.07.1993); 4. Erdenetuya Batsukh (od 2009), syn Kunzang (ur. 17.09.2009)
Gra na gitarze, pisze teksty i śpiewa. Wydał dwa albumy: "Songs from The Crystal Cave" (2004) oraz "Mojo Priest" (2006).
Podczas kręcenia filmu "Nigdy nie mów nigdy" był instruktorem sztuk walki samego Seana Connery'ego. Podczas jednej z walk złamał szkockiemu aktorowi nadgarstek.
Jako pierwszy został wytypowany do roli Johna Spartana w filmie "Człowiek demolka". Ostatecznie angaż otrzymał Sylvester Stallone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Przez wiele lat był to jeden z moich ulubionych aktorów ale teraz, kiedy tak bezmyślnie wspiera ruskich najeźdźców i morderców straciłem dla niego całą sympatię. Co się z tym człowiekiem dzieje? Brak słów

Nie wiem jakim cudem ten koleś jest przez kogokolwiek podziwiany, lubiany i szanowany. Typ wymaga, aby odgrywane przez niego postacie były agentami CIA lub żołnierzami, ponieważ, uwaga trzymajcie się mocno, jak sam mówi świetnie zna ten fach! Wielokrotnie podkreślał swoje związki ze służbami specjalnymi oraz...

A który z nich najlepszy? Seagal, Van Damme czy Lundgren???

Wiadomo, teraz to Steven klepie te filmy jedne podobne do drugiego, a jakość na kolana nie powala, ale pomimo tego wciąż lubię go oglądać

[autorka: Zosia Sokołowicz]
"Ale gafa! Znany "aktor" kina akcji, Steven Seagal, odwiedził Ukrainę, aby nakręcić film dokumentalny. Niestety, okazało się, że w wyniku umizgów Seagala do Putina produkcja będzie miała charakter całkowicie propagandowy.
Gwiazdor od lat pielęgnuje swoje relacje z Rosją: czy to promując...

więcej