Steven Seagal kręci dokument o Ukrainie. Chce pokazać "prawdę"

Rzeczpospolita / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steven+Seagal+zamierza+pokaza%C4%87+%22ca%C5%82%C4%85+prawd%C4%99%22+o+%22specjalnej+operacji+wojskowej%22+Rosji+w+Ukrainie-150653
Steven Seagal kręci dokument o Ukrainie. Chce pokazać "prawdę"
źródło: Getty Images
autor: Anadolu Agency
Steven Seagal po raz kolejny zapowiedział, że kręci film dokumentalny, w którym zamierza pokazać "całą prawdę" o "specjalnej operacji wojskowej" jaką przeprowadza Rosja na terenie Ukrainy. Amerykański aktor znany z filmów akcji posiada rosyjskie obywatelstwo.
 

Steven Seagal kręci w Ukrainie?GettyImages-457056312.jpg Getty Images © Clive Mason


Steven Seagal już wcześniej zapowiadał, że przygotowuje dokument o Ukrainie. Teraz powtórzył swoją deklarację podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Samarze. Jego słowa są cytowane przez rosyjskie media. Aktor mówi o tym, co dzieje się w Ukrainie, używając terminów kremlowskiej propagandy: gwiazdor wspomina o "operacji wojskowej" i "specjalnej strefie operacyjnej". Sam zapowiada, że "pokaże całą prawdę".

W przygotowaniu jest film dokumentalny o wydarzeniach, które mają miejsce w strefie specjalnej operacji wojskowej, bo uważam, że to jest wielkie zadanie - pokazać nam i całemu światu, co tam się naprawdę dzieje, pokazać całą prawdę, udowodnić i pokazać, że to nie była nasza inwazja, jak mówią inne państwa, szczególnie przedstawiciele NATO, Stanów Zjednoczonych i innych krajów, powiedział Seagal.

Aktor mówi, że odwiedzał tereny, na których toczy się konflikt i przeprowadził szereg wywiadów z żołnierzami. Głównie rosyjskimi, choć twierdzi, że rozmawiał również z Ukraińcami. Seagal uważa, że "99%" informacji o wydarzeniach w Ukrainie przekazują w zagranicznych mediach osoby, które nigdy tam nie były. Gwiazdor sugeruje, że to dziennikarze sterowani przez ośrodki analityczne z USA.

Seagal od lat wypowiada się pozytywnie o Władimirze Putinie. W 2016 roku otrzymał rosyjski paszport, a w lutym wyróżniono go w Rosji odznaczeniem za "wielki wkład w rozwój międzynarodowej współpracy kulturalnej i humanitarnej". Od 2017 roku Seagal ma wydany przez ukraińskie władze obowiązujący przez pięć lat zakaz wjazdu na teren Ukrainy.

Steven Seagal - filmografiaSteven Seagal najważniejsze role zagrał na początku kariery. W jego filmografii są takie produkcje jak m.in. "Nico - ponad prawem" (1988), "Wygrać ze śmiercią" (1990), "Szukając sprawiedliwości" (1991), "Liberator" (1992), "Na zabójczej ziemi" (1994), "Krytyczna decyzja" (1996) "Wpół do śmierci" (2002) i "Maczeta" (2010). Jednym z jego ostatnich filmów jest "Miasto bezprawia" (2019). Zobaczcie zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones