Twórcy "Steve'a Jobsa" szykują serial o noblistce

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Steve%27a+Jobsa%22+szykuj%C4%85+serial+o+noblistce-143289
Twórcy "Steve'a Jobsa" szykują serial o noblistce
źródło: Getty Images
autor: The Washington Post
Studio Mark Gordon Pictures kupiło prawa do ekranizacji najnowszej książki Waltera Isaacsona, "The Code Breaker: Jennifer Doudna, Gene Editing and the Future of the Human Race". Na jej podstawie powstanie serial.

Bohaterką książki jest Jennifer Doudna, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za 2020 rok. Opracowała tzw. metodę CRISPR/Cas, która pozwala na dokonywanie precyzyjnych zmian w genach. Jej badania okazały się przydatne m.in. w diagnostyce COVID-19.

Isaacson jest autorem biografii m.in. Steve'a Jobsa, Alberta Einsteina i Benjamina Franklina. Książka "The Code Breaker" zadebiutowała w marcu i stała się bestsellerem. Mark Gordon był m.in. producentem "Steve'a Jobsa", który czerpał z biografii napisanej przez Isaacsona.

Producentami serialu będą Gordon i Beth Pattinson.

Cieszę się, że Mark i Beth opowiedzą tę ekscytującą i inspirującą historię. To emocjonująca detektywistyczna opowieść o odkrywaniu cudów natury i wymyślaniu narzędzi, które czynią nas zdrowszymi i chronią przed pandemiami. Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. Niektórzy noszą fartuchy laboratoryjne, powiedział Isaacson.