Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Leonardo+DiCaprio+namaluje+Mona+Lis%C4%99-124443

Leonardo DiCaprio namaluje Mona Lisę

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
W Hollywood rozgorzała zażarta walka o prawa do ekranizacji nowej książki Waltera Isaacsona (autora biografii Steve'a Jobsa, która stanowiła podstawę filmu "Steve Jobs", i Alberta Einsteina przerobioną na serial "Geniusz"). Ta książka to "Leonardo da Vinci", a o prawa walczą: Paramount i Universal.

GettyImages-605874588.jpg
Getty Images © Chip Somodevilla


Skąd takie zainteresowanie nowym tytułem Isaacsona? Głównie dlatego, że obraz ma wyprodukować Appian Way. Jest to studio Leonarda DiCaprio, który oczywiście miałby zagrać główną rolę.

W swojej książce Isaacson kreśli niezwykle barwny portret wzorcowego człowieka renesansu, korzystając z pozostawionych przez da Vinciego notatek. Pokazuje go jako utalentowanego artystę, który zafascynowany jest wszystkimi tajemnicami natury. Bada więc ludzkie ciała, tnąc i eksperymentując na trupach, studiuje botanikę, skamieliny, geologię i ptaki, które inspirują go do rozmyślań nad maszyną latającą. Da Vinci Isaacsona to człowiek roztargniony o nieposkromionej ciekawości, wegetarianin, gej, bękart, a czasami i heretyk.

DiCaprio ma umowę z Paramountem na wspólną realizację filmowych projektów, jednak Universal Pictures jest zdeterminowany, by przedstawić warunki, których gwiazdor nie będzie mógł odrzucić.

3 21

zobacz też: