VIII Konkurs "Powiększenie": oto zwycięzcy!

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/VIII+Konkurs+%22Powi%C4%99kszenie%22%3A+oto+zwyci%C4%99zcy-129873
Jury VIII edycji Konkursu "POWIĘKSZENIE" w składzie: Joanna Kos-Krauze, Patrycja Calińska, Marta Sikorska, Darek Arest oraz przewodniczący Michał Walkiewicz, po zapoznaniu się z pracami 116 autorów, postanowiło jednogłośnie przyznać następujące nagrody: 

I NAGRODĘ (3000 zł oraz stałą współpracę z portalem Filmweb) dla:

GABRIELA KRAWCZYKA – za recenzję filmu "Milczenie" Martina Scorsesego oraz poświęcony kinu religijnemu esej "Kino metafizycznego niepokoju"

Wyróżnienia (1000 zł oraz możliwość publikacji na łamach portalu) dla:

JOANNY NAJBOR – za recenzję filmu "Touch Me Not" Adiny Pintilie oraz esej "Seksowne brzoskwinie i narkotyczne tripy" o filmowej teorii zmysłów

MACIEJA KRYŃSKIEGO – za recenzję filmu "Photon" Normana Leto oraz esej "Transplantacja" poświęcony portretom sztuki we współczesnym polskim kinie. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia, a laureatom gratulujemy!

Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych zdolnych ludzi, którzy będą w przyszłości profesjonalnie pisać o kinie. Wygrana daje laureatom szansę na zawodową karierę. Szukamy autorów, którzy zwrócą uwagę na rzeczy pomijane, dostrzegą to, co pozostawało niedostrzeżone, i opiszą w  swoich tekstach najciekawsze aspekty współczesnego kina. Na osiem dotychczasowych edycji "Powiększenia" nadesłano już łącznie 1767 prac konkursowych.

Nagrody zostaną wręczone 29 września podczas corocznego zlotu użytkowników Filmwebu, czyli Filmweb Offline. Nagrodzone prace laureatów już wkrótce będzie można przeczytać na łamach serwisu. 

Szczegółowe informacje o konkursie, wraz z listą poprzednich laureatów i  nagrodzonymi pracami, znajdują się na stronie: www.filmweb.pl/powiekszenie  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones