Adam Brody I

Adam Jared Brody

7,0
6 996 ocen gry aktorskiej
Adam Brody I
Adam Jared przyszedł na świat 15 grudnia 1979 roku w San Diego. Jest żydowskiego, rosyjskiego i polskiego pochodzenia, przez co miał ceremonię Bar Micwy. Wychowywał się wraz z młodszymi braćmi: Seanem i Matthew w rodzinie Valerie i Marka Brodich. Jego matka jest grafikiem a ojciec prawnikiem. Uczęszczał do Scripps Ranch High School i Wangenheim Middle School, a następnie podjął naukę w MiraCosta College w kalifornijskim Oceanside. Po roku zrezygnował ze studiów, aby rozpocząć karierę aktorską. Wkrótce przeniósł się do Hollywood, gdzie zatrudnił agenta.

Początkowo występował gościnnie w produkcjach telewizyjnych, a w 2002 roku powierzono mu rolę Dave'a Rygalskiego w popularnym serialu "Kochane kłopoty". Niedługo potem wystąpił w komedii "American Pie 2", horrorze "The Ring" oraz w teledysku zespołu The Donnas do piosenki "Too Bad About Your Girl". Następnie udał się na przesłuchanie do roli Ryana Atwooda w serialu "Życie na fali", jednak powierzono mu postać Setha Cohena. Za ten występ został uhonorowany licznymi wyróżnieniami: czterema nagrodami Teen Choice oraz Gold Derby TV Award. Na planie produkcji poznał Rachel Bilson, z którą zaczął się spotykać. W międzyczasie brał udział w licznych sesjach zdjęciowych do magazynów i katalogów. W latach 2003, 2004 i 2005 znajdował się na liście "50 najgorętszych kawalerów" magazynu "People", a później zajął 17. miejsce rankingu "100 najseksowniejszych mężczyzn na świecie" według "The Independent Online". Niedługo potem został pierwszym mężczyzną, który pojawił się na okładce "Elle Girl Magazine". Ponadto wraz z Nathanielem Castro, Bretem Harrisonem i Bradem Babinskim założył zespół rockowy "Big Japan", gdzie był głównym perkusistą. Wkrótce po zakończeniu "Życia na fali", rozstał się z Bilson i odszedł z zespołu.

W 2007 roku oferowano mu główną rolę w produkcji "Gdzie pachną stokrotki", jednak nie był zainteresowany angażem do kolejnego serialu telewizyjnego. Następnie miał wystąpić i być współproducentem remake'u "Zemsty frajerów", jednak projekt został odwołany po trzech tygodniach pracy. Później został zaangażowany do ekranizacji popularnego komiksu "Liga sprawiedliwości" jako Barry Allen. Ostatecznie zrezygnowano z filmu. Niedługo potem został uhonorowany nominacją do nagrody Teen Choice, w kategorii ulubiony aktor horroru za film "Zabójcze ciało". Wkrótce wyjechał do Portoryko, gdzie powstawały zdjęcia do komedii "Obóz integracyjny", a w międzyczasie zaczął spotykać się z Leighton Meester. Para pobrała się w 2014 roku, a 4 sierpnia 2015 roku przyszła na świat ich córka Arlo Day.

Następnego roku otrzymał tytułową rolę w serialu "Billy & Billie". Po zakończeniu produkcji został producentem i główną gwiazdą "StartUp", gdzie występował przez trzy sezony. W 2020 roku dołączył do obsady filmu "Detektyw małolat", za co został nagrodzony nominacją do VFCC Award, w kategorii najlepszy kanadyjski aktor. Później rozpoczął pracę na planie "Shazam! Fury of the Gods". Niedługo potem urodził się mu syn.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 grudnia 1979

miejsce urodzenia: San Diego, Kalifornia, USA

wzrost: 180 cm

Teen Choice
Zdobył 4 nagrody Teen Choice, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Leighton Meester (od 15.02.2014), 2 dzieci: córka Arlo Day (ur. 04.08.2015) i syn (ur. 09.2020)
Ma dwóch braci: bliźniaków Matta i Seana.
Jest perkusistą w zespole Big Japan, który gra muzykę Indie/Rock.
Ukończył Scripps Ranch High School w San Diego (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych