Adam Ferency

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/310/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":14879,"rate":7.967134888097318,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/310/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2251,"rate":8.079520213238562,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/310/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":271,"rate":6.719557195571956,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/310/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":6,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,0
14 879 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Ferency
  • to ten aktor bedzie idealnie pasowal do roli Mike'a

• Oswaldd A do roli Waltera Juniora - Piotr Swend.

• Oswaldd Racja! Nie wpadłem na to. Możemy zrobić swój mały fanowski casting. Ja w roli Waltera Juniora prędzej bym widział Dawida Ogrodnika- rewelacyjnie zagrał podobną postać w "Chce się żyć". W roli Jesse'go bym widział Bartosza Obuchowicza, a co do najważniejszego, czyli Waltera 'Heisenberga" White'a, chyba jednak najbardziej by pasował zgłoszony w ramach primaaprilisowego żartu Piotr Cyrwus. Skyler to już obojętne- może być Kożuchowska, a Marie- Kulesza.

• qoobab Ferency pasowałby do roli Hanka (młodszy), a na Mike'a bardziej Sławomir Sulej.

• adamcpdst Tych dwóch panów dzieli zaledwie 2 lata, więc różnica niemal znikoma w tym przypadku. Natomiast jestem skłonny oddać Ci 'recht', bo Sulej chyba faktycznie by lepiej pasował na Mike'a.

• qoobab Nie wiedziałem, Sulej wydawał mi się sporo starszy.

To jedziemy dalej: Na Gusa Fringe'a pasowałby mi Andrzej Blumenfeld. Niestety, zmarł parę tygodni temu.

• adamcpdst Gusa to Cezary Pazura

• Oswaldd Zobacz sobie jak zagrał rolę Dario w polskim miniserialu "Ślepnąć od świateł" z 2018 (8odc) aktor Jan Frycz.
    Nic nie słabiej od Bryana Cranstona, który zagrał Waltera White'a w Breaking Bad.
    Ale wydaje się mi, że Jan Frycz zmiażdżył system i dlatego był tak przekonujący, bo grał dużo w teatrze.
    Często aktorzy filmowi z prawdziwego powołania dużo grali wcześniej w teatrach i mogą zmiażdżyć aktorstwem dzięki temu 95% aktorów, którzy głownie grywali w filmach na jedno kopyto, ale talentu zbyt wielkiego nie mają.

Kiedyś genialnie grali polscy aktorzy.
    Olbrychski, K.Janda, Cybulski, Niemczyk, Holubek, Wilhelmi, Pokora, Gajos, Zapasiewicz, Stuhr, Fronczewski itd.
    Filmy z nimi z lat 1955-1989 to potęga polskiego kina. A także seriale jak Dekalog, Alternatywy 4, Janosik.
    W latach 90' i XXI wieku poziom naszego kina spadł, ale czasem zdarzy się, że ktoś wypali jak Jan Frycz jako Dario..