Agnieszka Holland

2,7
16 023 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Agnieszka Holland

Wydawało mi się, że Holland jest osoba na wysokim poziomie. A tu spore zaskoczenie. Inteligencji jej nie ubyło, ale brak klasy widoczny jak na dłoni. A do tego wygląd zewnętrzny na gali wprost porażający, szampon i grzebień to chyba nie są jakieś luksusy w Kaliforni, prawda ?

babel1974

1) Jej film nie przegrał z "Artystą", więc tym bardziej miała prawo do takiego komentarza. O "Rozstaniu" (film z którym przegrała) wypowiedziała się bardzo pozytywnie.
2) Żałosne jest komentowanie czyjegoś wyglądu, zwłaszzcza gdy nie ma się argumentów merytorycznych.

EK28

Dokładnie

Sqrchybyk

Owszem. Ale dla mnie właśnie ta wypowiedź miała wydźwięk typu: "No cóż, przegrałam. Ale przegrałam >lepiej< niż SAM Scorsese!". Tego się nie spodziewałam po pani Agnieszce. Poprawianie sobie samopoczucia po niepowodzeniu, poprzez deprecjonowanie wartości innych nagrodzonych produkcji jest może nie tyle żałosne, co niesmaczne... ale jednak.
Pozdrawiam.

Vinga_

Może, ale z drugiej strony "Artystę" krytykowała już wcześniej, więc nie dziwne, że nie była zadowolona z takiego obrotu spraw.

EK28

LEAVE IT, TEKSTY TYPU 'WYDMUSZKA' TO W PIASKOWNICY USLYSZEC MOZNA. SKORO JEJ FILM NIE 'PRZEGRAL' Z ARTYSTA TO PO CO SIE UDZIELALA, I FERMENT ROBILA, ROMANS MA ZE SCORSESE? CZY JAK? BO CHYBA O TO CHODZILO TYLKO, SKORO W JEJ WYPOWIEDZI POJAWILO SIE JEDNO NAZWISKO REZYSERA, A NIE INNYCH NOMINOWANYCH...OSCARY NIE OCENIAJA ART TYLKO FILM, , OD CZSU DO CZASU WYDMUSZKA TEZ MUSI BYC ZEBYSMY NIE ODLECIELI) W '98 MOGLA TAK POWIEDZIEC O 'SHAKESPEARE IN LOVE' ALE NIE POWIEDZIALA, WYDMUSZKA. A APARYCJA? JEST KOBIETA. CHCIALA ZAPEWNE WYGLADAC DOBRZE. RESZTE OCENI HISTORIA (KOBIECE BULWAROWKI)
PS: 'IN DARKNESS' DEDYKOWAME JEST M.EDELMANOWI I JEDYNEJ ZYDOWSKIEJ BRONI W GETTACH W LATACH HOLOCAUSTU- HUMOROWI.
JAK WYZEJ- LEAVE IT
babel1974 - TAKIE SAMO ODNIOSLEM WRAZENIE, A NIE MUSIALEM. NA SZCZESCIE -NO ONE CARES-, OPRCZ W/WYMIENIONYCH, W LICZBIE 4. (ZE MNA)

w_alex

Koleś caps lock Ci się włączył. P.S. proponuję byś też zadbał o swój wygląd, może wtedy będziesz pisał trochę sensowniej.

mariaw1976

KOCHANA mariaw1976
WIEC DUZEJ CZCIONKI UZYWAM OD CZASU KIEDY SIE NARODILEM, BADZ WCZESNIEJ. SPOJRZALEM KU MYM STOPOM I WE GORE -NIESTETY- NIE WIDZE ZADNYCH RADYKALNYCH UCHYBIEN WE MYM WYGLADZIE. W KTORJ CZESCI W/W POSTA NIE UDAJE CI SIE DOSTRZEC SENSU, MOZE NIE JEST OBECNY? KOLES....

w_alex

Bardzo nieprzyjemnie czyta się teksty napisane wielkimi literami, więc może jednak zmienisz swoje przyzwyczajenie, jeśli chcesz, aby Twoje wypowiedzi były czytane. Nie mówię tego, aby Tobie dopiec, ale jest to naprawdę rada od serca.

iwonka_sl

Czesc iwonka_sl , good timing! To to napisalem ze 4-5mcy temu... Ale dobrze ze dbasz o forme... jak widac same "male litery" pisze.pozdrawiam

EK28

A czemu nie wolno mi ocenić wyglądu osoby publicznie znanej ? Nie odniosłem się do jej urody tylko do wyjątkowo niechlujnego stroju i braku podstawowej dbałości o siebie podczas gali. Filmu "W ciemności" nie chce mi się komentować, oceniłem go na 6, bowiem nie ukrywam obiecywałem sobie więcej po filmie Holland. Najjaśniejszym punktem dzieła jest rola Więckiewicza, zagrał wspaniale. A wypowiedź Pani Holland jest dla mnie żenująca i tyle.

EK28

To jedna nie zabrania oceny tej Pani przez userów. To o szamponie, co napisał babel1974, może i nie jest zbyt miłe, ale w moim mniemamiu - prawdziwe. Nie wyglądała dobrze na gali. Co do samej jej 'twórczości' - nie trawię tych filmów, nachalnie wskazujących kto jest dobry, a kto zły, tak jak na napisach końcowych do 'W ciemności'. Było to niesmaczne. Zresztą, chytanie się modnego tematu holocaustu (sorry za slowo modny, to nie do końc to, co mam na myśli), jak widać, nie przyniosło statuetki. Z czego się badzo cieszę.

EK28

no wlasnie.
bo moim zdaniem, komentowanie kategorii w sposob niemerytoryczny, z która w dodatku nie ma sie niczego wspolnego jest tak samo zalosne jak "komentowanie czyjegoś wyglądu, zwłaszzcza gdy nie ma się argumentów merytorycznych".

takze wiesz. uwazaj, bo giniesz od wlasnej broni :)


EK28

w jaki sposób komentuje się czyjś wygląd merytorycznie? : D ostatnio nadużywany jest powszechnie wyraz "merytoryczny", może warto sięgnąć po "słownik wyrazów bliskoznacznych" i znaleźć jakiś wyraz zastępczy

co do holland, ona zawsze tak wygląda, choć uważam że na takich galach troszkę klasy zaprezentować by mogła, choćby ze względu na savoir vivre, a komentarz, a raczej dość mocną opinie mogła zachować dla siebie, jednak wolała "błysnąć"" ironią/złośliwością i jak widać sama została ostro skrytykowana, sprawdziła się zasada "what goes around comes around"

jouziou

A czy ja w swojej wypowiedzi użyłam wyrażenia "merytoryczna ocena wyglądu?"

EK28

@EK28 "2) Żałosne jest komentowanie czyjegoś wyglądu, zwłaszzcza gdy nie ma się argumentów merytorycznych."
co odczytałam jako "komentowanie czyjegoś wyglądu bez użycia merytorycznych argumentów"
być może chodziło ci o to że nie miał merytorycznych argumentów odnośnie twórczości holland, jej filmu nominowanego do oscara itp., chciałabym jednak zauważyć że to nie ma sensu, to tylko jego opinia oparta na wrażeniu niesmaku, odnośnie komentarza reżyserki i całości prezencji na uroczystej gali rozdania oscarów, tak samo braku merytoryczności można dopatrywać się w złośliwym, mocnym, emocjonalnym komentarzu pani holland odnośnie "artysty", gdzie tu konkretne zarzuty? rzucone raczej jedno pogardliwe hasełko... więc nie rozumiem czego się uczepiłaś i o co dokładnie ci chodziło z tamtym komentarzem (:

babel1974

Zwykła zazdrośc, nie mogła też przeboleć porażki z filmem "Rozstanie", pewnie ze pozytywnie o nim mówiła, ale po cichu liczyła na oscara bo zrobiła film o holokauście, a takie filmy swego czasu zdobywały te nagrody.
Tym razem się nie udało i frustracja wzięła górę i spadła ta maska pani Holland, musiała na kimś wyładować tą frustrację, więc workiem treningowym czy jak kto woli chłopcem do bicia został film "Artysta".

AntyTroll

Może, ale z drugiej strony "Artystę" krytykowała już wcześniej, więc nie dziwne, że nie była zadowolona z takiego obrotu spraw.

babel1974

Bo to pusta idiotka bez talentu. Tyle.

babel1974

Bo to jest żałosna reżyserka i dlatego jej żałosne wypowiedzi nie powinny cię zaskakiwać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones