Alberto Iglesias I

Alberto Iglesias Fernández-Berridi

[{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":1072,"rate":7.682835820895522,"desc":"oceny","profession":"muzyki"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,7
1 072 oceny muzyki
Alberto Iglesias I
Kompozytor, producent muzyczny i instrumentalista hiszpański. Ur. w San Sebastian. Studiował kompozycję oraz grę na fortepianie i gitarze w San Sebastian, Barcelonie i Paryżu. Jako instrumentalista występował w duecie z J. Navarrete. W dziedzinie muzyki filmowej współpracował m. in. z Carlosem Saurą, Pedro Almodovarem i Julio Medemem (od 1991 r.). Za oryginalną muzykę do Kochanków z kręgu polarnego otrzymał nagrodę Goya 1999, natomiast w r. 2000 za muzykę do Wszystko o mojej matce Pedro Almodovara - Goyę 2000. To trzecia już nagroda, gdyż w 1994 r. przyznano mu Goyę za muzykę do La Ardilla roja Julio Medema.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1955

miejsce urodzenia: San Sebastián, Hiszpania

Satelita
Zdobył Satelita, 20 innych nagród i 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2006 r. został zaproszony do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS).
Był członkiem jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian w 1996 roku.
Był zatrudniony do skomponowania ścieżki dźwiękowej do filmu "Zrodzony w ogniu", ale ostatecznie został zastąpiony przez Dickona Hinchliffe'a.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych