Alfre Woodard 

Alfre Ette Woodard

7,0
7 405 ocen gry aktorskiej
Alfre Woodard
Alfre Woodard przyszła na świat 8 listopada w Tulsa, w stanie Oklahoma. Jest absolwentką Boston University, gdzie studiowała aktorstwo. Ma bogaty dorobek filmowy, na który składają się role w produkcjach telewizyjnych jak i kinowych. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1978 roku, obok Jeffa Goldbluma w filmie "Zapamiętaj moje imię". Pięć lat później zdobyła uznanie krytyki drugoplanową rolą w "Moje Cross Creek", za którą została nominowana do Oscara. Wielokrotnie była nominowana do nagrody Emmy i aż czterokrotnie udało jej się zdobyć tę statuetkę. W 1998 roku dostała Złoty Glob za rolę w "Chłopcy panny Evers". Spośród pozostałych ról na szczególną uwagę zasługuje jej kreacja filmie "Follow Me Home". Obecnie podziwiać ją można w serialach, ale pojawia się również w produkcjach kinowych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 listopada 1952

miejsce urodzenia: Tulsa, Oklahoma, USA

wzrost: 161 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 9 innych nagród oraz 35 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Roderick M. Spencer (od 21.10.1983)
Była członkinią jury dramatycznego na Festiwalu Filmowym Sundance w 1990 i 1998 roku.
W 2009 roku prezydent USA Barack Obama wybrał ją na jednego z 25 członków Komitetu do spraw Sztuki i Nauk Humanistycznych ("President's Committee on the Arts and Humanities"), którego zadaniem jest doradzanie głowie państwa w zakresie szeroko pojmowanej kultury i jej roli w społeczeństwie.
Była brana pod uwagę do roli Mii Wallace w filmie "Pulp fiction", ostatecznie angaż otrzymała Uma Thurman.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W jednym filmie myślałam, że to Viola Davis. Moim zdaniem jest niesamowicie do niej podobna

że tak utalentowana i wyrazista babka nie miała żadnej wielkiej roli w wielkim filmie. To po prostu niesprawiedliwe.

i ciągle zbijał mnie z tripu jej wiek. "nie będę osądzać, jestem już stara" "rozpieszczam twoje dziecko bo nie mam wnuków". wyglądała mi na czterdzieści coś :D gra świetnie!

W MCU gra w "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" - Miriam i w "Luke Cage" - Mariah Dillard. Pytanie: Są jeszcze inni aktorzy którzy grają w tym uniwersum kilka różnych ról?

Jak ona może być matką chrzestną Jonathana Frakesa skoro obydwoje urodzili się w tym samym roku? To musi być jakiś błąd. A tak na marginesie to jestem wielka fanką filmów z serii Star Trek:-)