film

Serce i dusze

Heart and Souls
1993
1h 44m
7,1 3 030
ocen
7,1 10 1 3030
Pewnej tragicznej nocy 1959 roku w wypadku autobusu zginęli wszyscy pasażerowie. Czterech z nich właśnie przechodziło najtrudniejszy okres w swoim życiu, borykali się z... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Serce i dusze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Film zdobył nagrodę Saturn oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Pewnej tragicznej nocy 1959 roku w wypadku autobusu zginęli wszyscy pasażerowie. Czterech z nich właśnie przechodziło najtrudniejszy okres w swoim życiu, borykali się z problemami, których nie zdążyli rozwikłać. Właśnie ich spotkał los niezwykły. Zamiast odejść w zaświaty, pozostali na ziemi i niewidzialni dla innych ludzi nawiązaliPewnej tragicznej nocy 1959 roku w wypadku autobusu zginęli wszyscy pasażerowie. Czterech z nich właśnie przechodziło najtrudniejszy okres w swoim życiu, borykali się z problemami, których nie zdążyli rozwikłać. Właśnie ich spotkał los niezwykły. Zamiast odejść w zaświaty, pozostali na ziemi i niewidzialni dla innych ludzi nawiązali kontakt tylko z jedną osoba, z Thomasem Reillym (Robert Downey Jr.), który urodził się dokładnie w chwili ich śmierci. Thomas dorastał w otoczeniu dwóch rodzin, jednej ziemskiej, drugiej z zaświatów. Łatwo domyśleć się, że wiele osób uważało, że Thomas jest nienormalny, gdyż często przyłapywano go na gadaniu do samego siebie. Thomas dorastał, pewnego dnia jego nieodłączni i niewidoczni towarzysze zorientowali się, że ich obecność bywa dla niego kłopotliwa i postanowili zostawić go w spokoju na jakiś czas. Wrócili, gdy Thomas zbliżał się do trzydziestki, był już człowiekiem wykształconym i na stanowisku. Wtedy jego ezoteryczni towarzysze wreszcie zrozumieli, dlaczego los połączył ich z Thomasem. Dzięki niemu Harrison (Charles Grodin), który marzył o karierze śpiewaka, ale trema nie pozwalała mu występować, mógł wreszcie zaprezentować swój wokalny talent publicznie. To Thomas sprawił, że Milo (Tom Sizemore), drobny złodziejaszek, mógł zwrócić coś, co ukradł i oczyścić swe sumienie. Penny (Alfre Woodard), samotna matka, za sprawą Thomasa mogła w końcu pogodzić ze sobą swe zwaśnione dzieci, natomiast Julia (Kyra Sedgwick), która zawsze marzyła o prawdziwej miłości, wreszcie mogła jej zaznać. Oczywiście ich marzenia nie spełniają się trwale i jednocześnie. Każdy duch kolejno zdobywa władzę nad ciałem Thomasa, a to w konsekwencji prowadzi do wielu zabawnych nieporozumień, które Thomas musi później wyjaśniać.

boxoffice
$16 589 540 w USA
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Alphaville Films (produkcja) / Stampede Entertainment (produkcja)
tytuł oryg.
Heart and Souls
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Long Beach i San Francisco (Kalifornia, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 1 grudnia 1992 roku do 18 marca 1993 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dzieciństwo ...

ocenił(a) film na 8

Uwielbiam ten film ... pierwszy raz obejrzałam go mając ok.14 lat podczas świąt Bożego Narodzenia. Od tej pory kojarzy mi się właśnie z tym beztroskim okresem :) A płaczę na nim zawsze, jak się żegnają jak bóbr... ;)

Kiedy trzeba wzrusza, kiedy trzeba bawi. Plejada znakomitych aktorów (i postaci) Wciąż przyjemnie się ogląda.

7/10

ocenił(a) film na 7

dobre kino, przyjemna i wzruszająca opowieść, momentami nazbyt cukierkowa, ale nie przeszkadza to w odbiorze; ciekawi bohaterowie, zabawne sytuacje, świetna rola Downeya Jr.
Moja ocena: 7/10

.... czyli coś na nudny wieczór, i obsada fajna:)

Frankie Valli And The Four Seasons- Walk Like A Man