Diane Keaton 

Diane Hall

8,1
21 813 ocen gry aktorskiej
Diane Keaton
Swoją karierę zaczynała na scenach teatralnych. Pierwszą dużą rolę otrzymała w inscenizacji musicalu "Hair" na Broadwayu. W 1970 r. Woody Allen zaangażował ją do swojej sztuki "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Przedstawienie okazało się przebojem i uczyniło nazwisko Keaton znanym. W tym samym czasie zaczął się również długoletni związek aktorki z Allenem, w którego filmach wielokrotnie później występowała. W 1972 r. Diane Keaton zagrała w obrazie, który uczynił z niej gwiazdę - "Ojciec chrzestny". 6 lat później aktorka otrzymał swojego pierwszego i jak na razie jedynego Oscara za brawurową rolę w komedii Woody Allena "Annie Hall". Film stał się ogromnym przebojem a sposób ubierania, który Keaton w nim zaprezentowała zapoczątkował nowy styl w amerykańskiej modzie. Po rozstaniu z Allenem pod koniec lat 70. aktorka związała się z Warrenem Beatty, w którego filmie "Reds" wystąpiła w 1981 r. Za rolę tą otrzymała kolejną nominację do nagrody Akademii. W 1987 r. Keaton zadebiutowała po drugiej stronie kamery reżyserując film dokumentalny "Heaven". Lata 90. to okres, kiedy aktorka coraz więcej czasu zaczyna poświęcać tej dziedzinie sztuki. Po kilku zrobieniu kilku filmów telewizyjnych, w tym jednego z odcinków głośnego serialu "Twin Peaks", w 1995 r. artystka wyreżyserowała swój pierwszy obraz kinowy "Unstrung heroes". Dostał on bardzo dobre recenzje a także okazał się sukcesem kasowym. Dwa lata później Keaton udowodniła również, że nie zapomniała jak się gra i za rolę w "Pokoju Marvina" otrzymała trzecią nominację do Oscara.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 stycznia 1946

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 169 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 10 innych nagród oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Wyreżyserowała dwa teledyski Belindy Carlisle "I Get Weak" i "Heaven Is A Place On Earth".
Miała zamiar wyreżyserować remake filmu "Błękitny anioł", do którego chciała zaangażować Madonnę. Projekt został jednak odwołany.
Nazwisko Keaton jest panieńskim nazwiskiem jej matki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest nienaturalna, egzaltowana, wiecznie wyszczerzona, głupia i nie wiem co tam jeszcze. Szkoda że gra w dobrych filmach i muszę ją ogląć.

wyglądać tak jak ona w jej wieku... super się babka trzyma naprawdę pozazdrościc :)

Wg mnie "Miłość i śmierć".

Zauważyliście pewnie, że Diane zawsze niemal chodzi w golfach, wysokich kołnierzykach, apaszkach itp... czy to ma związek z czymś konkretnym? Blizna po operacji tarczycy, po oparzeniu? czy coś w tym stylu? Czy to po prostu jej styl ubioru .

j.w

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones