Alice Allegra Englert

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/810812/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1243,"rate":7.485116653258246,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
1 243 oceny gry aktorskiej
Alice Englert
Alice Allegra Englert urodziła się 15 czerwca 1994 roku w Nowej Zelandii, jako córka reżyserki Jane Campion i producenta filmowego Colina Englerta. Gdy miała 7 lat, jej rodzice się rozwiedli. Uczęszczała do szkół w Nowym Jorku, Londynie, Nowej Zelandii, Rzymie, Australii, a także do Sibford School, szkoły z internatem w Oxfordshire (Anglia).

W roku 2006 debiutowała w krótkometrażowym filmie autorstwa matki - "Journal de l'eau, Le". Aktorstwo spodobało jej się do tego stopnia, że dla niego zrezygnowała ze szkoły średniej.

W 2012 roku, za rolę Rosy w filmie "Ginger And Rosa", została nominowana do nagrody BAFA, w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa.

Aktorstwo nie jest jedyną pasją Alice. Dodatowo gra na gitarze, komponuje, śpiewa i pisze wiersze. Jedną ze swoich piosenek zatytułowała "Necessary Pains".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1994

miejsce urodzenia: Sydney, Australia

wzrost: 167 cm

Jej matką jest Jane Campion, a ojcem Colin Englert
Podczas zdjęć w Indiach do filmu "Singularity" dostała udaru cieplnego i dwa dni spędziła w szpitalu.
Była brana pod uwagę do roli Yeleny Belovej w filmie "Black Widow". Ostatecznie angaż otrzymała Florence Pugh.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych