Ana Torrent Bertrán de Lis

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/40934/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":613,"rate":8.221859706362153,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,2
613 ocen gry aktorskiej
Ana Torrent
Torrent bardzo wcześnie zaangażowała się w świat kina, będąc jeszcze dzieckiem pojawiła się w filmie "Un Día después de agosto" z 1968 roku. W wieku 7 lat zadebiutowała dzięki roli Any w "Duch roju" - Víctora Erice, zdobywając nagrodę "Fotogramas de Plata" dla najlepszej hiszpańskiej aktorki. W 1981 roku na festiwalu w Montrealu była nominowana do nagrodu dla najlepszej aktorki za udział w "El Nido".
Kiedy Torrent ukończyła szkołę, nie była jeszcze pewna czy będze kontynuowała swoją karierę jako aktorka. Pomimo swojej niepewności, dostała się na studia aktorskie razem z Cristiną Rota oraz Utą Hagon będąc już w Nowym Jorku. Za jej największe osiągnięcie uważana jest główna rola w filmie "Teza" - Alejandra Amenábara, zdobywając nominację do nagrody Goya za najlepszą rolę kobiecą. Aktualnie Ana Torrent żyje w Nowym Jorku, gdzie urodziła jej się pierwsza i jedyna córka.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lipca 1966

miejsce urodzenia: Madryt, Hiszpania

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych