Anatoli Solonitsyn

Anatolij Otto Sołonicyn

8,1
1 113 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anatoli Solonitsyn

Wybitny aktor

użytkownik usunięty

znakomity w "Andrieju....","Stalkerze" i "Zwierciadle".

Ten aktor jest niesamowity 10/10
Od razu przykuwa uwagę!!
Ponadto naprawdę warto zobaczyć z nim jeszcze "Solaris" i "Wniebowstąpienie" .Straszliwie dobre filmy i jego drugoplanowe role.
Szkoda że aktor w ogóle nie znany na FW podobnie jak kino ZSRR.

None200

A poza filmwebem jest znany???

Ostatnio robiłem sondaż. Na blisko sto osób, zaledwie 1/4 rozpoznała Humphrey'a Bogarta, a tylko dwie podały tytuły filmów, z którymi go kojarzą ("Casablanca" i "Wielki sen"). A to była tzw. inteligencja.

marscorpio

I o czym takim to mówi? Przy bogactwie kulturalnym tego świata nie zbadasz tej tak zwanej inteligencji pytając o jednego gościa, bo można go nie znać. Ważne, żeby znać cokolwiek. Szczerze Bogarta też kojarzę tylko z "Casablanki" i co z tego? I mówię to jako ktoś, kto, sądząc po paru twoich "10", nadaje kulturalnie, a przynajmniej filmowo, na podobnych falach.

Cover

Raz, inteligent to ktoś zorientowany w "bogactwie kulturalnym tego świata". Może nie znać drugo- czy trzeciorzędnych aktorów, do tego występujących w przeciętnych filmach, ale nie ikony kinematografii i pop-kultury czy kultury w ogóle. To trochę tak, jak twierdzić, że jest się Polakiem, i nie wiedzieć, kto to Mikołaj Kopernik, Adam Mickiewicz czy Józef Piłsudski.

Dwa, w żadnym momencie nie zamierzałem badać "tak zwanej inteligencji pytając o jednego gościa". Pomyliłeś znaczenia słów. Ty słowa 'inteligencja' użyłeś w tym znaczeniu: «zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach nowych», natomiast ja w tym: «ogół ludzi wykształconych i wykonujących zawodowo pracę umysłową».

"I mówię to jako ktoś, kto, sądząc po paru twoich "10", nadaje kulturalnie, a przynajmniej filmowo, na podobnych falach."

To mnie raduje.

Pozdrawiam.

Wybitny. Zagrał tak różne postacie w Stalkerze, Solaris i Rublowie... i każdą doskonale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones