Andriej Zwiagincew

Andriej Pietrowicz Zwiagincew

8,4
1 016 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andriej Zwiagincew

Bardzo ciekawy reżyser potrafiący przemycić w swoich filmach coś więcej niż sam obraz. Jego pierwsze dwa filmy moim zdaniem byłe znacznie lepsze od następnych. W jego pracy podobne jak w przypadku Larsa von Triera czuć inspirację Tarkowskim. Z "Powrocie" i "Wygnaniu" bez problemu można doszukać się niemal identycznych ujęć. Szkoda, że z kolejnymi filmami od tego odszedł.

malysz369

Taak! Tarkowski oczywiście tworzył cięższe w odbiorze kino, ale forma wizualna jest bardzo podobna. Już się nie mogę doczekać kolejnego ponad 2godzinnego filmu który będzie miał premierę w maju :) Niestety na polską wersję zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale warto. Myślę, że w Cannes będzie miał spore szanse, a nawet i jakiś oscar jest całkiem możliwy.

KochamKino17

Muszę się dołączyć do osób, które zachwycają się filmami tego reżysera.
Każdy kadr, to małe dzieło sztuki. Tematyka psychologiczna jest mi bardzo bliska.
Czekam na premierę filmu, zdaje się, że w styczniu ma być w Polsce.

Ingrid_Bergman

Może do stycznia gdzieś jeszcze będzie w kinach studyjnych. Ja przegapiłem seans w Katowicach, a nie mogę się doczekać!

KochamKino17

Ech, nie wiedziałam, że był w Kato :/. Szkoda, bo jednak
mieszkam na Śląsku, więc nie tak daleko. I pomyśleć, że dzięki
jakiejś stronce na FB się w ogóle o tym filmie dowiedziałam :).

Ingrid_Bergman

Ja mieszkam od 2 tygodni w Katowicach. Kino studyjne 'Światowid' ma bardzo fajny repertuar. Ostatnio grali 'Na mlecznej drodze' Kusturicy, ale też przegapiłem. No cóż, pozostaje śledzić kiedy będzie ponownie, bo na jednym seansie nie kończą ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones