Piotr Polk 

8,1
13 372 oceny gry aktorskiej
Piotr Polk
Urodził się 22 stycznia 1962 roku w Kaletach nieopodal Częstochowy. Uczył się w technikum elektrycznym, jednocześnie uczęszczając również do szkoły muzycznej w Lubińcu. Założył nawet rockową grupę Boss, której był liderem, jednak ostatecznie miłość do aktorstwa zwyciężyła nad miłością do muzyki. W roku 1986 ukończył studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, pod opieką Jana Machulskiego. Dyplom odbierał razem z Wojciechem Malajkatem i Cezarym Pazurą. W 1991 wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu, gdzie przebywał przez kolejne dwa lata. Wkrótce po studiach Polk angażował się w teatrach łódzkich i warszawskich, obecnie można go oglądać na deskach stołecznej Syreny. Zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach. Jego aktorstwo filmowe zdobyło uznanie, także za granicą. Zdobywał nagrody na festiwalach w Monte Carlo (1988 - rola w filmie "I skrzypce przestały grać") i Londynie (1993 - rola w filmie "Lupus").
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 stycznia 1962

miejsce urodzenia: Kalety, Polska

wzrost: 176 cm

trzykrotnie żonaty: 1. Hanna Wrycza (1986-1993, rozwód); 2. Magdalena Wołłejko (2000-2011, rozwód), 3. Joanna Gajewska (od 2015)
W 1986 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
W czasach licealnych był założycielem i liderem rockowej grupy "Boss".
Wydał następujące albumy:
- 2008 r. - "Polk in Love";
- 2011 r. - "Mój film".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Moja ulubiona scena w "Na układy nie ma rady". Ten cyniczny uśmieszek i ta pewność siebie... Zagrał to k... po mistrzowsku!

Właśnie obejrzałem "Na układy nie ma rady" i był w tym filmie genialny! Zagrał z taką swadą, na luzie... To powinna być wskazówka dla innych reżyserów, żeby częściej obsadzać go w takich jajcarskich rolach

Mieści się w mojej 10-tce najprzystojniejszych Mężczyzn po 50-tce :D

Właśnie oglądam pierwszy odcinek serialu "Lekarze" i cały czas miałem wrażenie, że skądś
znam ten głos. Wreszcie olśnienie! Remus Lupin! Nie mogę sobie przestać wyobrażać jego
filmowej postaci zamiast niego.

Są mężczyżni którzy im starsi tym więcej mają w sobie wdzięku. Takiego nieuchwytnego "czegoś" jak w przedwojennych filmach. Pan Polk do nich należy. No i nie bez znaczenia jest fakt że jest świetnym aktorem. Szacun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones