Andrzej Sapkowski

9,2
841 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Andrzej Sapkowski

Saga Wiedźmińska powinna być lekturą w szkołach.

0wner2

Ha i może być! Zgodnie z nową podstawą programową jedną z lektur obowiązkowych jest wybrana (przez polonistę) powieść fantasy, więc jeżeli nauczyciel wybierze Sapkowskiego, to w szkołach "Wiedźmin" będzie omawiany na polskim :D ja niestety będę przerabiał Tolkiena :(

0wner2

Może nie całość, ale wybrane opowiadania jak najbardziej.

litwosxd

Moim zdaniem bardziej Pieciąksiąg, a nie opowiadania.

0wner2

Lecz by zrozumieć sagę, trzeba ją przeczytać całą. A jest w niej mnóstwo przemocy i erotyki, na którą Ministerstwo w życiu nie pozwoli.

litwosxd

No bez przesady, do Liceum to by się nadawała :P

0wner2

Ta, polonistki by mdlały jakby uczniowie zaczęli rzucać ulubionym cytatami. "No bo przecież w lekturze było!".

litwosxd

Hehe :D

użytkownik usunięty
0wner2

Oprócz sagi o Wiedzminie dodać Lord of the Rings i Harrego Pottera no może jeszcze Conana z Cymerii i mamy zestał zmieniający mentalność narodową orpócz tego nie z fantazy Mechaniczną Pomarańczę i Lot nad Kukułczym Gniazdem i patriotyzm ala prezes JK zniknie w try mi ga

Harry Potter to syf w porównaniu do LOTRA i Wiedźmina.

użytkownik usunięty
0wner2

Nie dla mnie to jedna z tych książek,z którymi się dorasta na kolejne książki oczekiwało się z niecierpliwością choć pani Rownling daleko do Sapkowksiego i Tolkiena jednak to jedna z moich ulubionych książek fantazy

użytkownik usunięty
0wner2

Zgadzam się :) co takiego sie wszystkim nastkom podoba w tym Harrym Potterze?!
Lotr i Wiedźmin przynajmniej ma jakąś fabułę

LOTOR średniak Conan ujdzie a Poterem tto kartkami można sobie co najwyzej tyłek podetrzeć jeśli dobrej jakosci papier

użytkownik usunięty
0wner2

a obowiązkowy serial Z archiwum X filmy Klątwa i the ring wersje japońskie i macie wychowanych młodych Polaków XXI wieku

0wner2

Miałem w gimnazjum przerabiać "Miecz przeznaczenia", ale nie przerabialiśmy, bo... większość nie chciała! Od kiedy to uczniowie decydują czy lekturę chcą czytać czy nie.

doliwaq

miecz przeznaczenia zaje a

0wner2

Jeżeli chodzi o polskich pisarzy fantasy (nie sci-fi) to zdecydowanie najlepszy w historii wraz z Feliksem W. Kresem. Stawiam ich na równi, czytam polskie fantasy i jest naprawdę dużo świetnych książek innych autorów ale proza Tych Panów bije wszystko.

0wner2

A w mojej szkole właśnie przerabiamy Krew Elfów (3 gimnazjum) :) Tyle że i tak książkę przeczytało około 5 osób na 23.

paulinea

To debile jacyś.

paulinea

Ale Ty chyba przeczytałaś? ;-) Kiedy weszła książka Sapkowskiego do spisu lektur? Orientujesz się może?

_ENKI_

Jasne, ja już kilka lat temu czytałam całą serię. Wydaje mi się, że ta książka to osobista inicjatywa nauczycielki.

0wner2

to byłaby jedyna lektura jaką bym przeczytał:D

0wner2

"Najwybitniejszy polski pisarz w historii"
To zdanie miałoby podstawy sensu, gdybyś przed słowem "historia", dopisał słowo "fantasy". Pomijając już nawet klasykę polskiej literatury, z którą częściowo miałeś styczność na lekcjach języka polskiego, to nawet w ogólnie pojętej fantastyce Sapkowski wypada przeciętnie. O wiele ciekawszym pisarzem był na przykład, nasz "polski Orwell" - Janusz Zajdel.

użytkownik usunięty
0wner2

Dla mnie nie ma lepszego pisarza fantasy również i na świecie. Najbardziej mnie śmieszy jak ludzie miano najlepszego przypisują Martinowi, temu od Gry o Tron. Co najmniej niedorzeczne i śmieszne. Nie ma nic lepiej napisanego niż cykl wiedźmiński. Jeśli kiedykolwiek drogi hejterze o nicku killer83_2 to zobaczysz mam nadzieję że połkniesz język ze złości. Ale nie zobaczysz bo nie ma tu miejsca dla miłośników "geniuszu" Martina.

użytkownik usunięty

Dokładnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones