Andrzej Sapkowski 

9,2
813 ocen materiałów do scenariusza
Andrzej Sapkowski
Andrzej Sapkowski debiutował w roku 1986 na łamach "Fantastyki" opowiadaniem "Wiedźmin", nadesłanym na organizowany przez miesięcznik konkurs literacki. Zostało ono w późniejszych latach rozwinięte w cykl wiedźmiński, zwieńczony pięciotomową sagą. Mimo, iż Sapkowski jest autorem licznych opowiadań oraz trylogii husyckiej ("Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua"), wciąż kojarzony jest przede wszystkim ze światem wiedźmina.

Sapkowski jest pasjonatem fantastyki. Dzięki serii "Andrzej Sapkowski przedstawia" wydawnictwa MAG, polski czytelnik mógł zapoznać się z takimi uznanymi twórczyniami anglojęzycznej fantastyki jak Patricia A. McKillip czy Elizabeth Haydon. Sapkowski jest również autorem "Rękopisu znalezionego w Smoczej Jaskini", będącego swoistym kompendium wiedzy o literaturze fantasy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 czerwca 1948

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

żona, syn Krzysztof
Andrzej Sapkowski jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego.
Pisarz był pięciokrotnym laureatem nagrody literackiej w dziedzinie fantastyki imienia Janusza A. Zajdla. Był to swoisty rekord, gdyż nikt poza nim nie zdobył tej nagrody tyle razy.
Ten znany i lubiany pisarz fantasy jest ambasadorem miasta Łodzi w walce o zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych