Archive

7,9
52 oceny muzyki
powrót do forum osoby Archive

Muzyka tego zespołu powala..

użytkownik usunięty

Ten zespół jest tak niesamowity.. tak bardzo potrafi dotknąć skrawków duszy po najdalsze głębie myśli.. ich teksty i lyriczność przekazu wprost wbijają się w pamięć.. polecam posłuchać: Archive - Again (Long Version) https://www.youtube.com/watch?v=EkhY4YXX6x4
Jestem pewna, że muzykę do filmu zrobili przepełnioną emocjonalnością na najwyższym poziomie :)
pozdrawiam

Nie zrobili muzyki do filmu. Nie mieli czasu. Zostały wykorzystane już gotowe utwory z różnych płyt.

użytkownik usunięty
shoplifter

dzięki wielkie za informację :) dobrze wiedzieć, ale myślę, że to i tak bez znaczenia- przynajmniej dla mnie- ponieważ już samą super wiadomością było, że w polskim filmie jest użyta jako soundtrack muzyka Archive :)
ps. udanego weekendu :)

pozdrawiam :)

a czy wiecie może co to za piosenki? bo nie słuchałam wcześniej tego zespołu, a zrobił na mnie wrażenie :)

użytkownik usunięty
pynplacek

nie wiem, aż tak dokładnie.. ale myślę, że jak chcesz posłuchać Archive to odpal sobie miłego wujaszka YT :)) i tam na pewno znajdziesz dużo a nawet więcej ich utworów :) ich króciutką biografię znajdziesz na wikipedii a poza tym również na wiki masz opisane ich albumy i utwory- natomiast ja osobiście polecam wertowanie informacji na zagranicznych portalach, tam zawsze więcej znajdziesz :) pozdrawiam

dziękuję bardzo za odpowiedź i podpowiedź, właśnie tak zrobię :)

pynplacek

polecam płyty Controlling Crowds i You All Look The Same To Me. A co do utworów - Bullets, Dangervisit, Again (long version), I find it so hard, Lines (leci w zwiastunie Sępa), You make me feel. No. Życzę miłęgo słuchania ;)

shoplifter

No i Lights z napisów końcowych :D

killfrenzy8282

a to nie wiem, bo fillmu nie widziałem, wiec nawet nie wiem jakie utwory wykorzystano - piszę te tytuły które najbardziej lubię :)

shoplifter

Aha jeśli mogę to napiszę że mój numero uno to LINES.Lines Lines lalala lalala xD

shoplifter

Z tego co widziałem to chyba wszystkie kawałki wykorzystane w Sępie pochodzą z płyty "Controlling Crowds" ale ręki sobie nie dam uciąć.

CharmlessMan00

http://www.cgm.pl/polecamy,27935,archive_sep_muzyka_do_filmu,article.html

Tutaj jest lista utworów umieszczonych na oficjalnym soundtracku do filmu:

1. LIGHTS
2. BULLETS
3. WASTE
4. RAZED TO THE GROUND
5. DANGERVISIT
6. COLLAPSE COLLIDE
7. SIT BACK DOWN
8. LINES
9. PULSE
10. I WILL FADE

To tutaj, krótka wersja z Poznania. Magiczny koncert, tak samo jak z zeszłego roku 2012 na MTP w Poznaniu. Magiczny zespół ogólnie.

https://www.youtube.com/watch?v=fqf99K6mFsY

użytkownik usunięty
pendrago

dziękuję za info :)

Proszę bardzo :) A jak Ci się podoba zeszłoroczna płyta Archive? "With Us Until You're Dead" ... Ich koncert odczułem tak jakby "pożarli" moją duszę ;) Nie powiem, że jest lepsza od "Controlling Crowds" i "Controlling Crowds Part IV", ale jest naprawdę bardzo solidnym i dobrze przygotowanym muzycznym wydarzeniem. Coś tak mi się wydaje, że w okolicach jesieni będzie nowa płyta (chociaż nie znam dokładnego info).

pendrago

Ech, tak... Ten zespół po prostu potrafi wywołać ciarki na plecach :D. Nie mam zielonego pojęcia, jak oni potrafią tak doskonale tworzyć utwory. Płyta "Controlling Crowds" byłaby moją ulubioną, gdyby nie epickie "Again" z płytki "You All Look the Same to Me". Z kolei Lights to bardziej moje klimaty (pachnie Pink Floyd'ami :) ). Eugeniusz Korin miał naprawdę genialny pomysł, żeby wrzucić kawałki utworów Archive do Sępa. "Again", "Lights" i "Bullets" to trzy moje ulubione utwory, nazywam ich Świętą Trójcą :D. Jeśli ktoś naprawdę kocha ten zespół, polecam przeszukać kilka utworów z płyt "Demos and Tracks from the Archives" 1 i 2, oraz kawałki prawdopodobnie niewydane, niebędące w żadnej płycie - Into The Darkness i Big Fish.

Termit112

Ale te "Demos and Tracks from the Archives", o których wspominasz to są ich kawałki ? Zbieram wszystko co mogę (raczej) tego zespołu, ale o tym nie słyszałem. Dosyć fajny (ale może troszeczkę odstający od reszty dorobku) jest soundtrack do filmu http://www.filmweb.pl/Najlepsi.Z.Najlepszych
Zresztą sam film (fabuła jak fabuła - trudno tutaj dopatrywać się mistrzostwa) mi się generalnie bardzo podobał. Zwłaszcza ze względu na kilka scen - jazda po torze (prawie że) na ślepo ;)

pendrago

"Demos and Tracks from the Archives" to ich kawałki, płyta jest tak nazwana, bo to są inne wersje wydanych już w zwykłych albumach utworów (np. demo You Make Me Feel, inaczej brzmiące niż oryginał" lub utwory, które miały być wydane, ale jednak nie zostały (np. Times To Kill, które miało być wydane w albumie "Lights").

Hej, już od dłuższego czasu szukam ich jednej cholernej piosenki. Słyszałam ją w jednym filmie, w scenie, gdy starsza kobieta, chyba jakaś businesswoman lub szycha (może Meryl Streep?..), jechała przez miasto samochodem, z tyłu, czytając jakieś akta lub przeglądając dokumenty. Zaraz po tym fragmencie pokazano chyba fragmenty scen z życia pozostałych bohaterów filmu (coś podobnego do lions for lambs, w sensie segmentowy). Wiem, że to cholernie mało informacji, ale gdybym wiedziała więcej, już bym tę piosenkę dopadła!:)
Jak komuś coś świta, proszę pisać! Dzięki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones