[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/525633/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":884,"rate":6.730769230769231,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/525633/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
884 oceny gry aktorskiej
Arian Moayed
Arian Moayed urodził się w Iranie, chociaż zaledwie parę lat później jego rodzice postanowili wyemigrować do USA  uciekając przed rewolucją. Osiedlili się w Glenview na przedmieściach Chicago w stanie Illinois. W 1998 roku Arian ukończył Glenbrook South High School, a cztery lata później zdobył licencjat na Indiana University. W czasie nauki w college'u występował już w sztukach m.in. adaptacjach Samuela Becketa i Williama Shakepeare'a.

W 2002 roku wraz ze swoim współlokatorem z college'u, Tomem Ridgely'em stworzył Waterfall - firmę wspierającą film, sztukę i edukację z siedzibą w Nowym Jorku. Waterfall spełniał też funkcję teatru i od czasu gdy powstał wypromował dziesiątki przedsięwzięć teatralnych. 

Za sportretowanie Musy w sztuce "Bengal Tiger at the Baghdad Zoo", w której wystąpił u boku Robina Williamsa otrzymał nominację do Nagrody Tony w kategorii Najlepszy Aktor w sztuce teatralnej podczas 65. Ceremonii w 2011 roku.
Arian Moayed sprawdził się także jako twórca scenariusza i reżyser. Jego pierwszy film krótkometrażowy "Overdue" miał premierę na Cinequest Film Festiwal, a drugi "Day Ten", opowiadający o wydarzeniach z 11. września 2001 roku, na Tribeca Film Festival. W 2016 otrzymał Nagrodę Obie za rolę Babura w adaptacji sztuki autorstwa Rajiva Josepha. Zagrał w niej u boku Omara Metwally.

W 2018 roku pojawił się w popularnym serialu stacji HBO "Sukcesj. Mieszka w Nowym Jorku wraz z żoną i dwiema córkami.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 kwietnia 1980

miejsce urodzenia: Teheran, Iran

Ukończył Glenbrook South High School w Illinois (USA).

forum osoby Arian Moayed

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum