Robin Williams I

Robin McLaurin Williams

8,8
55 492 oceny gry aktorskiej
Robin Williams I
Studiował nauki polityczne. Dopiero później odkrył w sobie talent komediowy i postanowił zostać aktorem. Uznanie publiczności najpierw zdobył w telewizyjnym serialu komediowym "Happy Days" rolą kosmity Morka z Ork. Chociaż jego pierwszy film, w którym zagrał główną rolę, zatytułowany "Popeye", nie odniósł sukcesu, to sława przyszła dwa lata później wraz z filmem George'a Roy Hilla "Świat według Garpa".

Williams, dzielący czas między programy telewizyjne i pracę na planie filmowym, znany jest z improwizowanych, komicznych monologów. Chociaż niektóre z najświetniejszych momentów gry w "Good Morning, Vietnam" są wynikiem improwizacji, to nieprzewidywalność była jedną z przeszkód w filmowej karierze dramatycznej. Jednakże Williams rozwiał początkowy sceptycyzm krytyki, udowadniając zdolność do zdyscyplinowanej pracy w takich filmach jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Przebudzenie" i "The Fisher King". Jednakże filmem z jego udziałem, który odniósł największy sukces w tym okresie okazał się animowany "Aladyn", w którym podkładał głos Dżina.
Williams dołączył do znakomitej grupy aktorów (takich jak Dustin Hoffman, Jack Lemmon i trupa Monty Pythona) wkładając kobiece przebranie. Zagrał starszą szkocką nianię w familijnej komedii "Pani Doubtfire". Był to jego pierwszy film, który produkował wspólnie z żoną Marshą Garces Williams. Okazał się jednym z największych sukcesów kasowych w tamtym roku. Williams zagrał następnie w ryzykowniejszym projekcie, odtwarzając pięć różnych ról - z pięciu różnych okresów historycznych - w komedii Billa Forsytha "Being Human".
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 21 lipca 1951

data śmierci: 11 sierpnia 2014

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 170 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 15 innych nagród oraz 38 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Valerie Velardi (04.06.1978 - 06.12.1988, rozwód), syn Zachary Pym (ur. 11.04.1983); 2. Marsha Garces Williams (30.04.1989 - 2010, rozwód), 2 dzieci: Zelda Ray (ur. 31.07.1989) i Cody Alan (ur. 25.11.1991); 3. Susan Schneider (od 22.10.2011 do jego śmierci)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1986 r. -  "Beverly Hills Blues" - Bobby McFerrin;
- 1988 r. - "Don't Worry, Be Happy" - Bobby McFerrin;
- 2011 r. - "You Make Me Feel..." - Cobra Starship.
Miał zagrać Reda Jecksona w filmie "Miłość i frytki", ale zrezygnował jeszcze przed zdjęciami. Zastąpił go Lanny Flaherty.
Miał zagrać epizod w "Star Trek: Następne pokolenie". Rolę otrzymał jednak Matt Frewer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bo było sobie kiedyś dziecko... które przeżyło fantastyczną przygodę w świecie "Jumanji",
odwiedziło Nibylandię i kibicowało Piotrusiowi by odnalazł w sobie moc i pofrunął, wyruszyło
między Piekło a Niebo, śmiało się przy "Pani Doubtfire" i płakało przy "Stowarzyszeniu Umarłych
Poetów". Później już jako dorosły...

więcej

Mam prośbę do tych, którzy wypisują brednie o tchórzostwie itp. Pomilczcie w obliczu śmierci. Nie wiecie, co powoduje, że ktoś chce się zabić. Nie wiecie, jaka jest skala rozpaczy. Kiedy rak zabija, nikt nie ma pretensji do umierającego. Wyobraźcie więc sobie, że depresja jest takim rakiem duszy. Nie nam to oceniać, a...

więcej

Jak bardzo musiał cierpieć, że aż zdecydował się umrzeć. Miał taką dobrą, kochaną twarz a wszystkie filmy z nim były wspaniałe. Zawsze gdy teraz widzę go w jakimś filmie, kręci mi się łza w oku, choć nie jestem jakaś specjalnie wzruszająca się nad ludźmi oraz nigdy nie rozumiałam dlaczego ktoś przeżywa śmierć osoby...

Dzięki Bogu ze zostal aktorem i ze na swój sposób go poznalam. Wiele swoimi rolami wniosl do mojego życia, uszczesliwial mnie. Szkoda ze sam w życiu szczescia nie znalazl.

Jakoś na dniach była premiera dokumentu o Williamsie - Robin Williams: Come Inside My Mind. Tu jest zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=caIFNg_JRL4

A na filmwebie cisza...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones