[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/476899/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2395,"rate":7.7569937369519835,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
2 395 ocen gry aktorskiej
Audrey Fleurot
Po ukończeniu tematycznych studiów w ENSATT w Lyonie, Audrey Fleurot rozpoczęła karierę aktorską grywając w wielu sztukach teatralnych. Dość szybko zadebiutowała także na małym ekranie pojawiając się w jednym z odcinków popularnego serialu "Blague à part". Sukces i uznanie przyniosła jej rola w serialu "Kaamelott", w którym grana przez nią postać była obecna we wszystkich sześciu seriach. W 2005 roku zaczęła również niezwykle owocną i długoletnią współpracę na planie "Spirali".

Swoją przygodę z kinem rozpoczęła od epizodycznych ról. Wzięła udział w zdjęciach do "Dwóch światów" i "Kobiet z 6 piętra". Pojawiła się także w "O północy w Paryżu". Pierwszą znaczącą rolę zagrała w "Nietykalnych", gdzie partnerowali jej Omar Sy i François Cluzet. Znamienitą szansą zaprezentowania aktorskiego warsztatu okazały się kolejne propozycje: "Delikatność"czy "Mais qui a re-tué Pamela Rose?".

Pomimo pomyślnie rozwijającej się kariery filmowej Audrey Fleurot nie zaprzestała przyjmowania ról w produkcjach telewizyjnych. Jej udział w historycznym serialu "Un Village français" spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i okazał się sporym sukcesem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 lipca 1977

miejsce urodzenia: Mantes-la-Jolie, Francja

W 2000 roku ukończyła studia w akademii teatralnej ENSATT w Lyonie (Francja).
W 2003 roku wystąpiła w reklamie obuwia Eram.
W 2000 roku wystąpiła w teledysku do piosenki "J'voulais" Sully'ego Sefila.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych