Barkhad Abdi

Barkhad Cabdi

7,6
4 940 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Barkhad Abdi

Oskar dla Somalii!

użytkownik usunięty

Ciekawe, czy Akademia odważy się nagrodzić (choćby nominacją) kreację Abdiego. Myślę, że zagrał naprawdę zjawiskowo i zasługuje na wszelkie wyróżnienia.
Był niesamowicie wiarygodny i chyba "pokonał" w pojedynku aktorskim samego Hanksa.

Zgadzam sie ze zagrał bardzo dobrze i nawet można było się pośmiać z jego tekstów które jeszcze fajniej brzmiały z jego akcentem , ale Hanksa nie przebił.

karolcia_1204

to on jest aktorem...? hehe był bardzo realny

suonko_90

nie, nie jest aktorem, a przynajmniej na razie nim nie jest

karolcia_1204

Jasne, że przebił.

deadrys

Niesamowity.

karolcia_1204

Jak dla mnie przebił. Ukradł mu niemal każdą wspólną scenę.

karolcia_1204

rowniez uwazam ze przycmil Hanksa, ktory na moj gust dopiero w koncowce filmu pokazal klase, Abdi byl swietny przez caly film

On był sobą :) za co OSCAR

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zdecydowanie go nie przebił

klaudyna96

W tym filmie Hanks wiele nie pokazał... taka rola.

Zgadzam się, świetna rola, był bardzo wiarygodny, jakby grał samego siebie.

xBakus

Moze porwal jakis statek i zamiast pieniedzy zazyczyl sobie zagrania w filmie, zeby pokazac jak to dziala, dlatego tak realnie zagral ;)

Już dawno nie wkurzała mnie tak bardzo postać w filmach jak rola Abdiego

Jak dla mnie to przebił Hanksa. Byłoby świetnie gdyby dostał nominacje, co wcale nie jest jakieś nierealne.

Czy pokonał Hanksa trochę wątpię ale w niczym mu nie ustępował.
Bardzo charakterystyczny aktor, który moim zdaniem spisał się świetnie.
Zdecydowanie trudniej zagrać Musa, który ma charakter niż taką postać jak jego filmowy kolega oszołom, który chciał każdego mordować cały czas.
Nominacja wcale nie byłaby przesadą.

gacek776

Jest wielkie zwycięstwo: zarówno Abdi, jak i Hanks otrzymali nominacje od Amerykańskiej Gildii Aktorów. hahahhahaha

cinjoker

Nominacje do Złotych Globów jest, słusznie :)

Mihtan

hurra! Złoty Glob na początek, ale też mu kibicuję w Oskarach.
być piratem, a zagrać pirata, to nie to samo.

nawet jeśli ma facet za sobą ciężkie doświadczenia w życiu,
to jednak jest amatorem a umiał wykrzesać z siebie tak złożone emocje do kamery.
wielki talent, bez względu na to co dalej z nim będzie.

i w sumie cała czwórka porywaczy była świetnie zawodowa w grze aktorskiej.

użytkownik usunięty

Czyli jednak nie przesadziłem - debiutujący Abdi ma szansę na zgarnięcie Złotego Globa...
Trzymam za niego kciuki, choć trzeba przyznać, że konkurencja jest spora ;)

ym... chyba troche nie...

użytkownik usunięty

Zdecydowanie przebił Hanksa. Hanks w filmie był taki nijaki...

Hanks był nijaki? czy ty oszalałeś? To co pokazał pod koniec filmu było majstersztykiem. Zagrać takie emocje potrafią tylko najlepsi. Hanks jest jednym z najlepszych i zasługuje na nagrodę.
Co nie zmienia faktu że Abdi zagrał równie fenomenalnie, i za ten jeden film życzę mu jak najlepiej.

Alkard

Hanks był świetny w tym filmie, dawno tak przekonująco nie grał. A jeśli miałby zdobyć oscara to właśnie ze te ostatnie sceny, które w jego wykonaniu był mistrzowskie.

użytkownik usunięty
Alkard

To, ze Hanks jest jednym z najlepszych aktorów, nie znaczy, że w tym filmie popisał się kunsztem. Jego rola w filmie była mało wiarygodna (nie wiem co sobie myślał reżyser tak prowadząc aktora), za to Abdi zagrał rewelacyjnie.

Może najpierw ustawcie go w szeregu z innymi aktorami drugoplanowymi z tego roku i porównajcie zamiast przyznawać już Oscara Somalii. Moim zdaniem nie ma szans na nagrodę, na nominację- a owszem.

Bluźnierstwem jest mówienie, że przebił Hanksa;p nigdy w życiu.

Riiko

Gościu w jednym filmie zagrał i nawet nie jest aktorem, a co niektórzy zachwycają się i bzdury gadają o Oskarze, może poczekajcie jak zagra w innych filmach bo nawet porównania nie macie

zgadzam się, oni byli wszyscy tak wiarygodni, że aż chciało się do nich strzelać sprzed ekranu ;)

Nominację ma jak w banku, ale na Oscara jest bez szans. Wygra prawdopodobnie Jared Leto, ewentualnie Fassbender. Innego rozwiązania nie będzie.

jest nominacja, oby był i Oscar :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Gratulacje za nominację :) Bardzo bym chciał żeby ten aktor dostał statuetkę. W Kapitanie Philipsie był to najlepszy aktor. Genialny! A jeśli do tego dodać, że debiutował to już w ogóle kosmos!

Świetnie, że oceniacie grę aktora po jednym występie. Może w każdej potencjalnej następnej roli wypadnie tak samo? Ale co tam, wy i tak byście mu już oscara przyznali. Który swoją drogę jest gówno warty za przeproszeniem, pokazali to nie nominując Wyścigu w żadnej aktegorii

użytkownik usunięty
Riiko

Oczywiście, że Oskary są nagrodą, która straciła swoje wielkie znaczenie (sądzę, że z powodu zamknięcia się na europejskie czy nieanglojęzyczne kino). "Wyścig" to film rewelacyjny i w tym roku niemal bezkonkurencyjny, lecz nie można wymagać od Amerykanów, by rozumieli F1 :)
A fakt, że kibicujemy Abdiego w "wyścigu" po Oskara wynika poniekąd z tego, że będzie to prawdziwa historia "od pucybuta do milionera".
Nawet Robert de Niro nie dostał Oskara jako taksówkarz ;)

I tak nic z tego, bo akademia woli, kiedy ktoś do roli chudnie 30kg niż gra świetnie. No przecież to takie poświęcenie!

Riiko

McConaughey mimo ze sie poswiecil dla roli rowniez swietnie zagral w Dallas Buyers Club, jak dla mnie zasluzona nominacja. Natomiast nie bardzo rozumiem nominacje Bale'a

plone

A ja jęczącej Bullock

Riiko

tez

plone

Co do Bale'a to nie wiem, nie oglądałam filmu, ale jeśli akademia nakręci się na jakiś film to nominuje go we wszystkich możliwych kategoriach z reguły

Riiko

nie masz czego zalowac raczej, troche zamula. nic nadzwyczajnego w kazdym badz razie

użytkownik usunięty

No i jest laureatem nagrody BAFTA za najlepszą rolę drugoplanową!
Wielkie brawa dla Abdiego ;)
Teraz czas na Oskara...

weź wyjdź.

deserving

Żal mi takich jak ty deserving ...Wielkie brawa dla Abdiego! Świetnie się spisał i ma szanse wybić się ze swojego okrutnego państwa.

Nozix

tego mu nie odmawiam

Witam, widzę że odbywa się tu poważna debata a pro po Hanks'a i Abdiego. Według mnie Hanks to doświadczony aktor i pewnie poradził by sobie w każdej sytuacji.. Ostatnie sceny z jego udziałem były niewiarygodne, ale poza tym miał taka rolę, że nie bardzo miał jak się popisać. Co do początkującego Abdiego, pokazał klasę. Rola świetna, genialnie dopasowany i rewelacyjny odtwórca tej roli. Nagrody i nominacje jak najbardziej zasłużone.. Wstrzymam się jeszcze i obejrzę z przyjemnością go w innych rolach, zanim powiem, że przebił Hanksa.. Póki co trudno mi to ocenić..

Cóż ja mam inne zdanie... Zagrał przeciętnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones