Bartłomiej Kotschedoff

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1189419/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1823,"rate":7.224904004388371,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/1189419/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":116,"rate":6.525862068965517,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/1189419/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":69,"rate":6.9855072463768115,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/1189419/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,2
1 823 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bartłomiej Kotschedoff
 • W serialu Bodo kradnie każdą scenę, ma chłopak talent.

 • albito Jak pierwszy raz go zobaczyłam to myślałam że Dymsza zmartwychwstał :o

 • crimal Otóż to! :D Wielki opad szczeki, bo on ma to COŚ z Dymszy.

 • basiek_10 Chyba genialniej nie mogli dobrać aktora, mógłby być jego synem ;)

 • crimal nie mogę zrozumieć waszych zachwytów, przecież to straszna miernota nie aktor.

 • Lenka_88a1 Nie znam go z innych ról i oceniam tylko to co widziałam w "Bodo"

 • crimal A tam był genialny

 • albito Zgadzam się! Jest genialny!

 • albito Chciałem właśnie zacząć temat o identycznej treści i co żeś zrobił(a)!!!! PS Zgadzam się z tobą!!

 • albito Dokładnie to samo chciałam napisać. Rola może nieduża, ale duże brawa się za nią należą!

 • albito Potwierdzam. Bartłomiej Kotschedoff to urodzony Adolf Bagiński czyli Dymsza. W sumie tak sobie pomyślałem, że jak skończy się serial "Bodo" to TVP mogła wyprodukować spin-off właśnie o Dymszy koniecznie Kotschedoffem w roli głównej.

 • Wiencor Adolf Bagiński vel Adolf Dymsza.W skrócie pochodził z rodziny robotników,mega-komediant mający ten rzadki dar że gdy wypowiedział na scenie czy za kamera dwa zdania wszyscy się śmiali wg swiadków równie dobry potrafił być w roli dramatycznej co było widać w teatrze tylko filmowcy go zaszufladkowali w komika.Ogólnie człek wesoły czasami aż za wesoły czym denerwował kolegów i koleżanki.Nie przestał imiennik Hitlera grać podczas okupacji czym niektórzy brali go za kolaboranta Historycy twierdzą że o kolaboracji nie mogło być mowy),nie przestał grać w filmach za komuny w przeciwieństwie do np Żabczyńskiego-czyli za każdej władzy potrafił znaleźć sobie miejsce=po polsku 'kontrowersyjny" gość.Pod koniec życia dostał fiksum dyrdum,córka Anita Dymszówna oddała go do ośrodka na Górze Kalwarii gdzie dokonał żywota.Za ten czym Anitę też aktorkę dumne środowisko artystów zjadło rozpiło i przyczyniło się do przedwczesnej śmierci.I moim skromnym zdaniem powinni zrobić kolejny serial" Dymsza" ze 13 odcinków z Kotchedoffem. Spin-off o Anicie.zaapelujmy do Kurskiego niech krecą!

 • dzonydep Żabczyński po wojnie wybrał teatr zamiast kina.
  Co do Adolfa Dymszy to czytałem w jakiejś książce, że córka chciała się nim opiekować jak zaczął tracić słuch. Problem był taki, że nie mieli środków na leczenie i opiekę, więc Anita Dymszówna zmuszona była oddać ojca do Domu Opieki. Potem całe środowisko aktorskie miało jej to za złe i się od niej odwróciło. Dlatego serial "Dymsza" byłby dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy są ciekawi jak to było naprawdę.

 • albito Ja również się zgadzam. :)

 • albito Zgadzam sie z Toba ze kradnie sceny ale tez rola tego wymagala.Po prostu Dymszy nie daloby rady zagrac inaczej.Ten facet taki byl.Aktor super,moim zdaniem lepszy niz Bodo,w ogole jeden z lepszych wtedy.Nie wiem czy widziales film SKARB z 1948 z Dymsza wlasnie.Jezeli nie widziales to goraco polecam.Dla kogos kto lubi stare,polskie filmy to jest pozycja obowiazkowa.Tak samo jak ZAKAZANE PIOSENKI.POZDRAWIAM

 • skolim_filmweb Ja mam SKARB na DVD.Na prawdę genialny film!

 • albito Jak pierwszy raz go zobaczyłem, to nie odpowiadała mi jego zbyt zmanierowane dogrywanie Dymszy, byłem zdziwiony, że gra w taki sposób, kiedy cała reszta przyjęła bardziej współczesną konwencję, później się przyzwyczaiłem, choć nadal nie do końca rozumiem koncepcji.